۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح شد؛

بیماران HIV بدون علامت به کرونا مبتلا می‌شوند/ شدت بیماری کووید ۱۹ در کشور!

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران گفت: بیماران  HIV علاوه به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خاطر مصرف 3 داروی ضد ویروسی کمتر به کووید 19 مبتلا می‌شوند.

دکتر مینو مُحرَز متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت با اشاره به ابتلای بیماران ایدزی به کووید ۱۹ اظهار داشت: تعداد کمی از بیماران ایدزی نیز به صورت خفیف و یا حتی بدون علامت به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

وی با بیان اینکه بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده بیماران HIV معمولا به کووید ۱۹ مبتلا نمی‌شوند، گفت: تعدادی از بیماران HIV نیز بدون داشتن علامتی به کرونا مبتلا شده بودند. از ۲۰۰ بیماری که تحت نظر بنده هستند تنها ۲ نفر، آن هم بدون علامت به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به ایدز بیشتر از مردم عادی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، افزود: این بیماران علاوه بر رعایت پروتکل‌ها از ۳ داروی ضد ویروسی نیز استفاده می‌کنند که همین موضوع می‌تواند در مبتلا نشدن آنها به کووید ۱۹ تاثیر داشته باشد.

استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: همچنین استفاده از این داروهای ضد ویروسی تاحدودی می‌تواند بیماری را برای این افراد خفیف کند.

محرز با اشاره به شدت بیماری کووید ۱۹ در کشور تاکید کرد: از مردم کشورم درخواست دارم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از پیشرفت بیماری در کشور شوند.

وی یادآور شد: مردم برای کاهش شیوع بیماری باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و حتما از ماسک برای قطع زنجیره انتقال استفاده کنند.

گفت‌وگو: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x