۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

بیل گیتس: ارتباط ممنوعیت سفر و افزایش کروناویروس!

به گفته بیل گیتس ممنوعیت سفر ترامپ احتمالاً سرعت گسترش ویروس کرونا در ایالات متحده را تسریع می‌بخشد. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Insider، بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت گفت که ممنوعیت سفر توسط دولت در اوایل سال جاری ممکن است شیوع کروناویروس در ایالات متحده را بدتر کند.

در صحبت با فاکس نیوز در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه پخش خواهد شد، میلیاردر معروف گیتس گفت که این ممنوعیت باعث شده هزاران نفر از خارج از کشور به کشور بازگردند.

گیتس گفت، این افراد به ایجاد کمبود در اقدامات ایمنی مانند آزمایش و قرنطینه و همچنین به شیوع ویروس کمک کردند.

گیتس به کریس والاس، مجری برنامه فاکس نیوز یکشنبه گفت: ما این عجله در مسافران را ایجاد کردیم و توانایی آزمایش یا قرنطینه کردن این افراد را نداشتیم.

و به همین ترتیب بیماری در اینجا (ایالات متحده) بارور شد. می‌دانید‌، ممنوعیت احتمالاً سرعت گسترش آن را تسریع بخشید.

بیل گیتس گفت، ممنوعیت سفر که توسط رئیس جمهور ترامپ در اوایل سال جاری اجرا شد، ممکن است سرعت کروناویروس را در ایالات متحده تسریع بخشد.

ماه مارس شاهد این انفجار باورنکردنی تعداد مبتلایان کروناویروس بود، کروناویروس در ساحل غربی از چین و در ساحل شرقی از اروپا وارد شد، گیتس اضافه کرد.

بیل گیتس در برابر تصمیم‌های ترامپ

این اولین بار نیست که گیتس نسبت به نحوه برخورد با همه‌گیری از دولت انتقاد می‌کند.

بیل گیتس

در ماه آوریل، نیکوکار میلیاردر تصمیم ترامپ در مورد قطع بودجه ایالات متحده برای سازمان جهانی بهداشت را مورد انتقاد قرار داد.

گیتس در گفتگو با هیلاری بروک همچنین گفت که سیستم آزمایش ویروس کرونا بی‌فایده است و اگر مسئولیت این امر را بر عهده بگیرد، اولین چیزی است که وی آن را اصلاح می‌کند.

گیتس در مصاحبه‌ای با CBS News در ماه ژوئیه گفت که اشتباهات جدی در نحوه کنترل ویروس رخ داده است و افزود: بازگشایی مشاغل و قوانین مربوط به ماسک دو موضوع اصلی هستند.

او ادامه داد: ما در واقع معیارهایی برای بازگشایی دوباره داشتیم که می‌گفت شما باید هنگامی که پرونده‌ها کاهش یافت این کار را انجام دهید و ما با افزایش پرونده‌ها بازگشایی کردیم.

ما به نوعی ماسک را به عنوان چیزی سیاسی شناختیم … و فکر کردیم پوشاندن جلوی دهان ما برای آزادی ما مضر است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments