۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

بیش از ۶۵۰۰ کودک محک، سرطان را شکست داده‌اند

مدیرعامل محک از بهبودی بیش از 6500 کودک مبتلا به سرطان تا پایان سال 1397 خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، آراسب احمدیان گفت: «در تقویم محک، ۷ دی، روز کودکان بهبودیافته از سرطان است. کیانا، دختر بنیانگذار محک که خود سرطان را در کودکی شکست داده است، در این روز متولد شده و بهبودی او، انگیزه‌ای برای تشکیل این مؤسسه بوده است.»

وی ضمن تبریک این روز به خانواده بزرگ محک که این موفقیت را به ارمغان آورده‌اند افزود: «تا پایان سال ۹۷ بیش از ۶۷۰۰ کودک، از سرطان بهبودیافته‌اند که این تعداد نسبت به سال ۹۶، بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.»

احمدیان با بیان آنکه تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۳۲ هزار کودک تحت حمایت محک قرار گرفته‌اند گفت: «سرانه هزینه درمان در سال ۹۷ با ۲۱.۵ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ روبرو بوده است. همچنین در این سال تعداد بیماران جدید با ۱.۴ درصد به تعداد ۲۵۶۷ نفر رسیده است. این در شرایطی است که روزانه ۶ کودک جدید نیز به جمع کودکان تحت حمایت محک اضافه می‌شود. لذا تداوم و ارتقای حمایت از فرزندان محک تنها به پشتوانه همراهی نیکوکاران است.»

مدیرعامل محک با تأکید بر آنکه براساس بیانیه چشم‌انداز این سازمان، تلاش می‌شود تا خانواده‌ها با نگرانی کمتر، تنها به درمان کودک خود فکر کنند و کودکان شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی کرده و آرزوهای آنها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کند گفت: «ممکن است خانواده‌ای در مسیر درمان، فرزند خود را از دست دهد اما باید خیالش راحت باشد که همه خدمات درمانی، دارویی و حمایتی لازم را دریافت کرده است. اما غایت آرزوهای خانواده بزرگ محک آن است که به همت نیکوکاران تعداد کودکان بهبودیافته هر روز افزایش یابد.»

احمدیان در پایان گفت: «در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار کودک در مرحله درمان قرار دارند که امیدواریم با همراهی نیکوکاران ایران زمین بتوانیم هزینه مورد نیاز دارو و درمان ایشان را تهیه کنیم تا در سال آینده از افزایش کودکان بهبودیافته از سرطان خبر دهیم. بی‌شک خبر بهبودی فرزندانمان خبری است که متعلق به تمامی اعضای خانواده بزرگ محک است.»

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x