۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳

بیش از ۳ هزار کرمانی از طریق کاریابی ها صاحب شغل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان‌ گفت: در سال گذشته 3 هزار و 730 نفر از طریق مراکز کاریابی غیر دولتی در استان کرمان به کار گمارده شدند.

به گزارش خبرگزاری سلامت  ، رضا اسماعیلی با بیان اینکه اداره اشتغال و هدایت نیروی کار این اداره کل پارسال جزء برترینهای کشور در زمینه  بکارگماردن نیروی کار بوده است،گفت: از مجموع ۳ هزار و ۷۳۰ نفر اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی غیر دولتی استان کرمان در سال گذشته هزار و ۴۹۲ نفر زن و ۲ هزار و ۲۳۸ نفر مرد بودند که از تعداد به کار گمارده شدگان زن در استان کرمان ۲۶۲  نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم ، ۱۵۱ نفر زیر دیپلم و هزار و ۷۹ نفر دارای مدرک بالاتر از دیپلم بودند .

وی افزود: از تعداد ۲ هزار و ۲۳۸ نفر به کار گمارده مرد ، ۴۸۱ نفر زیر دیپلم ، ۹۸۱ نفر دیپلم و ۷۷۶ نفر از دیپلم به بالا به کار گمارده شدند  .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این که هدایت شغلی متناسب با سلایق، تخصص کارجویان وظرفیت‌های استان ، مهم‌ترین رسالت مراکز کاریابی است، گفت: با توجه به تغییراتی که در بازار کار شاهد آن هستیم جامعه کسب و کار نیازمند تعریف فرصت‌های شغلی جدید بر اساس ظرفیت‌های استان است.

اسماعیلی با تأکید بر این که کاریابی‌ها باید ارتباط خوبی با صنعت، خدمات و بازار کار داشته باشند، تصریح کرد: مراکز کاریابی موظفند متناسب با نیاز روز و بازار کار، به روز و کار آمد باشند و خدمات جدید ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: مؤسسه‌های کاریابی باید ضمن توجه به کمیت و آمار با تلاش بیشتر، توجه به کرامت انسانی، کسب مهارت و تخصص با جلب اعتماد مردم خدمات شایسته‌ای را ارائه کنند.

وی افزود : اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود.

یاد آور می شود در استان کرمان ۲۴  مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of