۰۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹

بیش از ۲۵۰ داوطلب آموزش‌دیده در طرح رهگیری شهید سلیمانی در ایام نوروز همکاری دارند

بیش از 250 داوطلب آموزش‌دیده در طرح رهگیری شهید سلیمانی در ایام نوروز 1400 با بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی همکاری دارند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،رئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی  اظهار کرد: تشدید طرح شهید سلیمانی ویژه ایام نوروز ۱۴۰۰ از ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۹ آغاز شده که به‌صورت رزمایشی تا ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه می‌یابد و در این طرح بیش از ۲۵۰ داوطلب بسیجی آموزش‌دیده در مراکز بهداشت در بحث انجام تست رپید همکاری دارند.

وی افزود: از مجموع ۲۵۰ نفری که در طرح نوروزی ۱۴۰۰ بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی همکاری دارند  ۷۰ نفر در مشهد و ۱۸۰ نفر در شهرستان‌ها هستند، ضمن اینکه تعداد ۵۰ نفر از آنها به درخواست مراکز بهداشت سطح شهر مشهد در این مراکز ۵ گانه این شهر حاضر شدند تا در امر رهگیری با این مراکز همکاری داشته باشند؛ همچنین تعداد ۳۰ نفر هم در لیست ذخیره هستند تا اگر به نیروی بیشتری نیاز بود به سرعت تامین شود.

رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین در مسیر اجرای هرچه بهتر این طرح بسیج ادارات و اصناف پای کار آمدند تا در مسئله توجیه‌سازی و تسهیل رهگیری در محل کار به کمکمان بیایند که جای تقدیر دارد و همواره معتقدیم کاری که به شکل گروهی اجرا می‌شود از اثربخشی بهتری برخوردار است.

دکتر ذاکریان با بیان اینکه هدف اصلی در اجرای طرح شهید سلیمانی مسئله رهگیری به مقدار کافی و زیاد جهت شناسایی هرچه سریع‌تر افرادی که با مبتلا به کرونا ارتباط نزدیک داشتند بوده است، خاطرنشان کرد: یکی از خوبی‌های طرح شهید سلیمانی این بود که همگان آمادگی خودشان را نشان دادند و در کمترین زمان ممکن و این فرآیند آموزش در اکثر نقاط استان انجام شد.

وی با ذکر این نکته که روزانه نیروهای داوطلب بسیجی جهت دریافت کیت و لوازم حفاظت فردی به مراکز بهداشت مراجعه می‌نمایند و پس از دریافت مشخصات کرونا مثبت فرآیند رهگیری را آغاز می‌کنند، تأکید کرد: در مشهد روزانه حداقل بین ۴۰ تا ۵۰ بیمار توسط نیروهای داوطلب بسیجی رهگیری می‌شوند و این فرآیند در ایام نوروز نیز به‌قوت خود و با سرعت بیشتر باقیست و رابطان بسیج جامعه پزشکی در مراکز پنجگانه مشهد نسبت به حُسن اجرای طرح نظارت دارند.

رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی بیان کرد: از ابتدای طرح تشدید تاکنون بیش از ۳۸۰۰ مورد رهگیری در کل استان توسط داوطلبان بسیجی انجام شده است؛ همچنین در این طرح افراد نیازمندی که تستشان مثبت است و مجبور به قرنطینه هستند همانند گذشته توسط نیروهای مردمی بسیج تحت حمایت معیشتی قرار می‌گیرند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x