۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹

بیش از ۲۰ میلیون نفر مبتلا به کرونا در هند ثبت شد

با ثبت 357 هزار و 229 مورد جدید ابتلا به کرونا در هند در روز گذشته شمار مبتلایان به 20 میلیون و 282 هزار و 833 نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، وزارت بهداشت هندوستان، طی شبانه روز گذشته از شناسایی ۳۵۷ هزار و ۲۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد و اعلام کرد که با ثبت این موارد جدید شمار مبتلایان به ۲۰ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۸۳۳ نفر افزایش یافت.

همچنین با مرگ ۳ هزار و ۴۴۹ بیمار کرونایی دیگر، شمار قربانیان در این کشور به ۲۲۲ هزار و ۴۰۸ نفر افزایش یافت.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند در سه ماهه اخیر تقریبا دو برابر شده است. اولین موارد ابتلا به کرونا در هند ۳۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ ثبت شد و آمار روزانه در طول سال افزایش یافت، این رقم ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ به ۹۷ هزار و ۸۵۹ مورد در یک روز رسید.

بسیاری از کارشناسان بار دیگر بر غیر واقعی بودن آمار وزارت بهداشت هند در مورد قربانیان کرونا تأکیده کرده و گفته‌اند که شمار مبتلایان کرونا بسیار بیشتر از این ارقام است. پیش از این نیز گفته شده بود آمار واقعی کرونا در هند ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از آمار رسمی است. هند همچنان در صدر کشورهایی که بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در آنها ثبت شده است، قرار دارد.

این در حالیست که بر اساس داده‌های وزارت بهداشت هند تاکنون در مجموع ۱۵۸ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۹۲۱ دوز واکسن کرونا در این کشور تزریق شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments