۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

بیش از ۱ هزار و ۵۰۰ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکای لاتین فوت کردند

شمار قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین افزایش یافته و طی 24 ساعت گذشته 1582 مبتلا جان باختند.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،وزارت بهداشت برزیل امروز شنبه ۲۴ اکتبر طی گزارشی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۵۷۱ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵۶ هزار و ۴۷۱ نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۳۰ هزار و ۲۶ مورد جدید طی این مدت به ۵ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۵۶ نفر افزایش یافت.

شمار بهبودیافتگان هم به ۴ میلیون و ۷۹۷ هزار و ۸۷۲ نفر رسیده است. برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت، از لحاظ شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جایگاه سوم جهان قرار دارد.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۳۸۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۲۸ هزار و ۳۳۸ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۱۵ هزار و ۷۱۸ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به یک میلیون و ۶۹ هزار و ۳۶۸ نفر افزایش یافت.

آرژانتین به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه ششم جهان قرار دارد. همچنین شمار بهبود یافتگان در آرژانتین ۸۶۶ هزار و ۶۹۵ نفر اعلام شده است.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز از فوت ۴۱۸ نفر دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به ۸۸ هزار و ۳۱۲ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان کووید-۱۹ با شناسایی ۶ هزار و ۶۰۴ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۸۰ هزار و ۷۷۵ نفر افزایش یافت. همچنین ۶۴۱ هزار و ۷۵ بیمار نیز بهبود یافتند.

اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کووید-۱۹ طی یک روز گذشته با افزایش ۱۶۶ نفری به ۲۹ هزار و ۸۰۲ تن رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۷ هزار و ۹۴۰ مورد جدید در یک روز گذشته به ۹۹۸ هزار و ۹۴۲ نفر افزایش یافت. شمار بهبود یافتگان هم به ۹۰۱ هزار و ۶۵۲ تن رسیده است.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در کلمبیا ۶ مارس شناسایی و اولین مورد مرگ نیز ۲۲ مارس ثبت شد. کلمبیا به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هشتم جهان قرار دارد.

– پرو

به گزارش وزارت بهداشت پرو، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با فوت ۴۶ تن دیگر طی شبانه‌روز گذشته، به ۳۴ هزار و ۳۳ نفر افزایش یافته است.

با شناسایی ۱۰۹۸ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا نیز در این کشور به ۸۸۳ هزار و ۱۱۶ تن رسید. این وزارت‌خانه شمار بهبودیافتگان را ۸۰۰ هزار و ۴۸۰ نفر اعلام کرد.

اولین مورد ابتلا به کرونا در پرو ۶ مارس شناسایی شد و اولین مرگ ناشی از این بیماری نیز در ۲۰ مارس ثبت شد. پرو به لحاظ شمار قربانیان کرونا در جایگاه نهم جهان قرار دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments