۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

بیش از ۶۲ درصد حوادث در سطح جاده های خراسان جنوبی رخ داده است

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته بیش از ۶۲ درصد حوادث در بستر جاده های استان به وقوع پیوسته است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد اسعد زاده پیش از ظهر چهارشنبه همزمان با پنجمین روز از هفته هلال احمر در حاشیه مانور جاده ای نهبندان بیان کرد: با توجه به میزان حوادث جاده ای در محورهای مواصلاتی استان، مانور های جاده ای بطور مستمر برگزار می شود.
وی بابیان اینکه در همین راستا سال گذشته ۵۲ مانور و تمرین عملیاتی در استان برگزار شده است، اظهار داشت: آمادگی بیشتر و بهبود کیفی عملیات امدادرسانی از جمله اهداف این مانورها است.
اسعد زاده ارزیابی توان و قابلیت دستگاه های امدادی در آیتم های مختلف اعم از اطلاع رسانی، هماهنگی و سرعت عمل را از دیگر اهداف مانور دانست و گفت: اجرای اینگونه از برنامه ها باعث بررسی آسیب ها و چالش های موجود و افزایش هماهنگی بین دستگاه های امداد رسان در راستای کاهش صدمات مالی و جانی در سطح راه ها می شود.


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حوادث جاده ای استان، بیان کرد: طی سال گذشته ۱۰۱۵ مورد حادثه در استان به وقوع پیوسته که از این تعداد ۶۳۲ مورد حوادث جاده‌ای بوده است.
وی با بیان اینکه ۶۲.۲۶ درصد حوادث سال گذشته در جاده ها رخ داده است، اظهار کرد: ۳۶۲ مورد از این حوادث به صورت واژگونی و ۱۸۲ مورد تصادف رخ به رخ بوده است.
اسعد زاده ادامه داد: همچنین ۶۳ مورد از حوادث مربوط به انحراف و برخورد با مانع، هفت مورد حریق و ۱۸ مورد به دلیل نقض فنی خودرو رخ داده است.
وی با بیان به ۱۷۵۶ حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: با تلاش نیروهای امدادی ۱۵۳ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شده است.
اسعد زاده با بیان اینکه دو هزار و ۲۲ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۹۵۲ تیم امدادی به این حوادث امداد رسانی داشته اند، گفت: همچنین ۹۳۹ خودروی امدادی شامل ۵۵۸ دستگاه آمبولانس و ۳۸۱ خودروی نجات در این امدادرسانی ها به کارگیری شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x