۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

بیش از ۶۰ درصد مردم اماکن عمومی را ناسالم می‌دانند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: بر اساس نظر سنجی که از مردم صورت گرفته ۶۰ درصد اعلام کرده‌اند که اماکن عمومی ناسالم هستند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمدرضا جوادی یگانه در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت شب یلدا با اشاره به آخرین گزارش نظرسنجی از شهروندان در مورد عملکرد شهرداری تهران اظهار داشت: این نظرسنجی از ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان توسط پژوهشگاه علوم انسانی انجام شد و در این نظرسنجی ۸ هزار نفر شرکت کردند.

وی با بیان اینکه بر اساس این نظر سنجی ۸.۸ درصد از مردم تهران از عملکرد شهرداری تهران رضایت کلی دارند، افزود: نزدیک به ۵۰ درصد مردم نیز رضایت کم و خیلی کم از خدمات و عملکرد شهرداری تهران داشته اند.

معاون شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه در هر منطقه حداقل ۳۲۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفت: کمترین رضایت در منطقه ۱۵ و ۱۶ و بیشترین رضایت در منطقه ۶ تهران بوده است.

جوادی یگانه اضافه کرد: ۵۸ درصد مردم از خدمات جمع آوری زباله ، ۴۷ درصد از روشنایی کوچه ها، ۵۴ درصد از نگهداری فضای سبز ، ۴۶ درصد زمین بازی و ۶۵ درصد از میادین میوه و تره بار رضایت داشته اند.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰ درصد مردم از نگهداشت معابر، ۴۶ درصد از کفپوش پیاده راه‌ها رضایت دارند و ۵۴ درصد مردم معتقدند کارگاه‌های ساختمانی به حریم خیابان‌ها تجاوز کرده و ۴۸ درصد راحتی و امنیت در پیاده‌راه را خوب ندانستند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه ۷۲ درصد مردم از دسترسی به ایستگاه های اتوبوس و ۶۴ درصد از رسیدگی اتوبوس‌ها رضایت دارند، گفت: ۲۰ درصد مردم از دستشویی های پارک ها و شهرداری ها رضایت داشتند. همچنین ۵۰ درصد نیز از نظافت دستشویی ها رضایت خود را اعلام کردند.

جوادی یگانه در مورد پاسخگویی سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ گفت: حدود ۶۲ درصد هردو سامانه را می‌شناختند ولی از عملکرد آن رضایت نداشتند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر آمار فساد در شهرداری و نظر مردم در این زمینه تصریح کرد: در این راستا هم نظرسنجی از شهروندان انجام شده اما هم اکنون آمار آن را ندارم.

معاون شهردار تهران با اشاره به آمار دستفروشی در تهران گفت: ۵۰ درصد مردم از حضور دست‌فروشان راضی و ۵۰ درصد از برخورد با آنها راضی‌اند و آمار در این خصوص با یکدیگر برابری می‌کند.

جوادی یگانه با اشاره به اینکه شهرداری تهران در ۱۵ روز منتهی به شب یلدا برنامه هایی در این خصوص اجرا کرده است، عنوان کرد: اگرچه مردم درگیر مسائل معیشتی و آلودگی هوا هستند اما شهروندان مطالبات متعددی در حوزه اجتماعی و فرهنگی دارند و ما تلاش می‌کنیم به آنها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست اجرایی شهرداری درمورد شب یلدا نشاط خانه محوری است، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت محلات نماد و المان‌های یلدا را در سطح شهر
به کار می‌گیریم.

به گفته معاون شهردار فردا سردیس هخامنشی در برج میلاد رونمایی خواهد شد و بسیاری از مدیران و مسئولان نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

جوادی یگانه ادامه داد: به مناسبت این شب نیز در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تخفیف ۵۰ درصدی برای خرید انار و ۴۰ درصدی برای سایر اقلام خواهیم داشت. همچنین فروشگاه شهروند نیز تخفیف‌ها و برنامه‌هایی در این زمینه خواهند داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x