۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵

بیست و سومین مانور زلزله و ایمنی در مدارس سیرجان برگزار شد

با هدف ارتقای سطح آمادگی دانش آموزان در موقع بروز زلزله و حوادث صورت پذیرفت

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت (طبنا)، این مانور همزمان با مدارس سراسر کشور در دبیرستان(دوره اول) هیئت امنایی امیر کبیر سیرجان برگزار شد.

در این مانور که با حضور معاون فرماندار، جمعیت هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و نماینده آموزش و پرورش سیرجان صورت پذیرفت دانش آموزان تیم دادرس (مخفف واژه دانش آموز آماده در روزهای سخت) در قالب تیم های ارزیاب و تریاژ، کمک های اولیه،حمل مصدوم، اسکان اضطراری، اطفاء حریق و حمایت روانی دسته بندی شدند.
سناریوی حادثه وقوع زلزله همراه با آتش سوزی بود که در وهله اول دانش آموزان پناهگیری را اجرا کرده و در مرحله دوم با حفظ نکات ایمنی ساختمان را تخلیه کرده و تیم ارزیاب و کمک های اولیه وارد ساختمان شده و با اصول حمل صحیح مصدومان را از محل حادثه خارج کرده و تحویل تیم کمک های اولیه دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر سیرجان هدف از انجام اینگونه مانورها را آموزش صحیح و اصولی دانش آموزان و آمادگی هر چه بیشتر آنها در مقابل حوادث دانست و متذکر شد که با شعار جمعیت هلال احمر که در هر خانواده یک امدادگر باید باشد گفت : هدف ما این است که دانش آموزان اصول صحیح اقدامات ایمنی و کمک های اولیه را آموزش دیده و به خانواده و دوستان خود منتقل کنند. این مانور با همکاری تیم دادرس و دانش آموزان انجام شد.
خبرنگار : الهه رهنما

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments