۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸

بیست و سومین مانور زلزله و ایمنی در زنجان برگزار شد

بیست و سومین مانور زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور روز دوشنبه با حضور مسوولان و ارگانهای ذیربط در مدارس شهر زنجان برگزار شد.

 

به‌گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن حضور در این مراسم  گفت: مانور زلزله یک کارگاه عملی برای آموزش های لازم برای مواقع بحرانی از جمله زلزله است و مدرسه بهترین مکان برای ارائه این آموزش ها به دانش آموزان است.

حسن مظفری با بیان اینکه آموزش ها باید در راستای ایمنی سازی و به صورت مستمر ارایه شود تا به جامعه ایمن دست یافت افزود: باید در راستای تجهیز و به روز آوری امکانات نیز توجه لازم  در این خصوص شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار داشت: در خصوص کاهش تلفات زلزله، استاندارد سازی های ساخت و سازها و آموزش نیروی انسانی مورد توجه بوده و این مهم بیش از گذشته لحاظ شده است.

مظفری گفت : خوشبختانه طرح جامع شهری توسط متولیان امر تدوین شده که یکی از گام های اساسی کمک کننده در مدیریت بحران ها است.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، جامعه به این نتیجه رسیده است که آموزش باید حضوری باشد و بر این مبنا حداقل ۲ روز در هفته آموزش در مدارس حضوری است و از مدیران نیز انتظار می رود نظارت حداکثری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس داشته باشند.


گفتنی است: همزمان با هشتم آذر روز مقابله با بلایای طبیعی، مانور ایمنی و مقابله با زلزله در مدارس استان زنجان برگزار شد و خروج اضطراری از کلاس‌های درس و آشنایی با امدادرسانی، ایمن سازی مدرسه، انتقال مجروحان، مداوای مصدومان و اعزام به بیمارستان با همکاری امدادگران هلال‌احمر، آتش‌نشانی و فوریت‌های پزشکی به دانش آموزان آموزش داده شد.

خبرنگار : زهرا نوری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments