۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳

بیانیه روز معلم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب منتشر شد

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه ای به مناسبت روز معلم به تقدیر از جایگاه رفیع معلمی پرداخته است که در ادامه می‌خوانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه ای به مناسبت روز معلم به تقدیر از جایگاه رفیع معلمی پرداخته است که در ادامه می‌خوانید.

باسمه تعالی

امام صادق (ع): تَواضَعُوا لِمَن طَلَبتُم مِنهُ العِلمَ: در پیشگاه کسى که از او دانش مى‌آموزید، فروتن باشید.

سپاس خداوندی را که به مصداق آیه شریف «نون و القلم و ما یسطرون»، به صاحبان قلم، قدرت و استعداد آفرینش و انکشاف و انتقال علم و دانش بخشید. ستایش پروردگاری را که به انبیا و معلمان رسالتی مشترک در بیداری جامعه بشری از جهل و خرافات واگذارد و به برکت این ودیعه درخشان و نورانی، مسیر هدایت و وصول به خویشتن را از رهگذر هدایت¬های انبیا و معلمان راستین به انسان‌ها نشان داد.

سپاس از استادان و معلمانی که رسالت الهی خود را روشنگری می دانند و از بن جان، درخت علم و اندیشه را در ذهن و ضمیر فرزانه ترین فرزندان این سرزمین می کارند و می‌پرورانند و تمام همت خویش را در راه تربیت و توانایی و دانایی آنان به کار می‌بندند و همچنان افق‌های انتظارشان، فتح قله‌های رفیع علم و دانش در پیش چشم جهانیان است. درود و سلام خدا بر ضمایر پاک و ذهن‌های خلاق استادان فرهیخته ایران اسلامی که با وجود همه تنگناها و ناملایمت‌های دولت مردان، رنج محرومیت‌های اقتصادی و مشکلات رفاهی را جوانمردانه تحمل کرده و مناعت طبع و همت بلند خویش را به مطامع و حطام دنیوی آلوده نمی‌سازنند.

بی‌گمان کشور ما، مدیون دست‌ها و ذهن‌ های استادان و معلمانی است که به عنوان متولیان اصلی تربیت و تقویت قوه عاقله کشور و مغزافزار مقابله با تهدیدهای نرم و سخت دشمنان قسم خورده ی این سرزمین، در راه اقتدار ملی و کسب افتخارات جهانی، به تربیت اثربخش نسل‌های آینده ساز این مرز و بوم همت می‌گمارند. تلاش خستگی‌ناپذیر و آثار پربرکت علمی استادان فرهیخته و اندیشمند کشور در شکافتن مرزهای دانش و گسترش علم و فرهنگ، بسط فضایل اخلاقی و تربیت بی‌شائبه فرزندان جوان کشور عزیزمان ایران – که ندای لبیک به رهبری عظیم الشأن انقلاب اسلامی و چشم انداز پرفروغ ترسیم شده وی در نقشه جامع علمی کشور است – میراثی گران سنگ و ماندگار است که نه تنها دست‌فرسودِ روزگاران نخواهد شد که نتایج پربار آن در گذر زمان هر روز بالنده‌تر و ثمرات درخشان آن زینت‌بخش ذهن و ضمیر دوستان و دانشجویان و مایه های رشد و پیشرفت کشور در همه عرصه ها خواهد شد.

بر ماست که به نمایندگی از کانون اساتید و دانشگاهیان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، در بزرگداشت یاد و خاطره معلم متعهد و استاد انقلابی کشور، استاد شهید مرتضی مطهری (ره) روز معلم را – که با لیالی پربرکت قدر همراه شده است – اجر گزاریم و از زحمات همه استادان، پژوهشگران و معلمان دانشور و فرهیخته ایران اسلامی قدردانی کنیم و یاد و نام آنان را گرامی بداریم. از خداوند منّان برای همه شما عزیزان در این روزهای مبارک رمضان و شب‌های قدر تقدیری نیکو و پر خیر و برکت و سعادتمندی و سلامت آرزومندیم و از آن ضمایر پاک و مؤمن عاجزانه درخواست می‌کنیم ضمن عمل به رسالت روشنگری خود برای تحقق دولت انقلابی در تراز گفتمان اصیل انقلاب اسلامی در انتخابات ۱۴۰۰، برای رفع مشکلات مردم بزرگ و باعظمت ایران و دفع شر بیماری منحوس کرونا و تعجیل در ظهور موفور السرور امام عصر حضرت مهدی (عج) دعا کنند. و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین.

دکتر سیدعلی ریاض

مسئول کمیته علمی آموزشی

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

دکتر ایروان مسعودی اصل

مسئول کانون اساتید و دانشگاهیان

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments