۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

بیانیه انجمن اسلامی پزشکان ایران در خصوص واردات و تولید واکسن کرونا

انجمن اسلامی پزشکان ایران در خصوص واردات و تولید واکسن کرونا بیانیه داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت؛ انجمن اسلامی پزشکان ایران در خصوص واردات و تولید واکسن کرونا بیانیه ای صادر کرده که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در حالی که این روزها اصلی ترین و مهمترین دغدغه ی ملتها و جوامع مختلف بشری در سراسر دنیا یافتن راهکاری موثر و البته صحیح و اثربخش برای رهایی از شر ویروس منحوس کروناست، جمهوری اسلامی ایران نیز در ردیف کشورهای دغدغه مند برای پایان دادن هرچه سریعتر به این تراژدی غمبار است که قریب به یکسال، کشور عزیزمان را همچون سایر جوامع زیرسایه شوم قرار داده است.

ماه ها تلاش سخت ، طاقت فرسا، فداکارانه و ایثارگرایانه، مدافعین سلامت کشور در کنار همت و همدلی مردم فهیم سبب شد تا اکنون بعد از گذراندن روزهای سخت و هولناک ناشی از تلفات ، تقریباً رفته رفته به شرایط بهتری دست پیدا کنیم .

اگرچه این مهم ، هنوز نیز حالت مطلوب نبوده و شکننده است، لیکن برای دستیابی به آن، اندیشمندان و فرهیختگان ولایی و خادمان ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکنون از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

درایت در اجرای طرح ملی کنترل و نظارت بر بیماری کرونا با حضور بسیج جامعه پزشکی و پزشکان متعهد و آحاد ملت یکی از تاثیرگذارترین تصمیمات برای کاهش تلفات انسانی و فروکش کردن سرعت سرایت ویروس کرونا بود.

کمک های مومنانه مردم نوعدوست ایران‌اسلامی و از خودگذشتگی های جامعه بزرگ پزشکی و پیراپزشکی کشور در این اپیدمی هولناک نیز از دیگر اقدامات و حرکت های ماندگار در این مسئله بود.
نهایتاً تاکید و تکیه بر توان و فکر ایرانی سبب شد تا دانشمندان جمهوری اسلامی ایران به الگوی اولیه واکسن کرونا و سپس رسیدن به فاز آزمایش انسانی دست یابند.

اگرچه همه این موفقیت ها مرهون همدلی و حاصل تفکرات نگاه به داخل و توان داخلی است، لیکن متاسفانه دیده می شود برخی جریانات و تفکرات سیاسی داخلی بر‌خلاف تصمیمات و سیاست های کلی نظام ، سعی در ایجاد تحمیل اندیشه ها و باورهای غلط و وابسته به غرب به منظور کمک های علمی و غیر علمی دارند.

یقیناً اعتقاد بر این باور که برای رهایی از سایه شوم این ویروس منحوس باید کشور را در معرض آزمایش های انسانی جوامعی قرارداد که پیشتر حتی دست به تحریم داروهای مورد نیاز بیماران کشورمان زده است و اکنون ندای بشردوستی و حقوق بشر سر می دهد، می تواند خدشه ای بس جبران ناپذیر برای ایران اسلامی به بار آورد.

اعتماد به شرکت هایی که اکنون ادعای تولید واکسن کرونا داشته در حالی که دست های پنهان همین شرکت ها از جمله فایزر آمریکا در پرونده فدرال نسل کشی سیاه پوستان آمریکایی و آفریقایی که از طریق همین ادعای ارسال واکسن، بسیاری را به ویروس ایدز مبتلا کرد و بعدها افشا شد، نتیجه ای جز آینده ی جبران ناپذیر برای کشور نخواهد داشت.

از سوی دیگر مشخص نبودن عوارض کوتاه مدت و بلند مدت و البته اعلام بروز مشکلات جسمانی برای دریافت کنندگان این واکسن، اذعان خود شرکت فایزر در عدم مسئولیت پذیری در قبال تزریق کنندگان و همچنین عدم طی شدن مراحل آزمایش انسانی آن، از دیگر مواردی است که با نگاهی دقیق می توان به آینده مبهم این واکسن پی برد.
اگرچه بر اساس منویات داهیانه و آینده نگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، بهره گیری از توان علمی جوامع مختلف برای تعالی کشور لازم و ضروری است؛ لیکن این به معنای تکیه بر توان علمی اندیشمندان کشور و همچنین عدم پذیرش بی چون و چرا و بدون پشتوانه تحقیقاتی هر محصول تولیدی خارجی می باشد.

مع الوصف با بررسی نکات صدرالاشاره می توان به رفتار های کاملا مغرضانه، شتابزده و سیاسی افرادی پی برد که بدون عاقبت اندیشی نه تنها کمکی به انجام این مهم نمی کنند بلکه موجب تشویش اذهان عمومی نیز می گردند.

بنابراین و با چنین ادله کافی، انجمن اسلامی پزشکان ایران، ضمن اعلام حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری، و مدافعین سلامت کشور به تصمیم گیرندگان در این حوزهِ، توصیه می کند تا با تقویت و پشتیبانی از بنیه علمی داخلی اندیشمندان کشور و همچنین هم سو شدن با سیاست های صحیح حاکمیت نظام، از کج اندیشی و بی درایتی های با مقاصد سیاسی خاص، خودداری کنند.

والسلام علی من التبع الهدی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x