۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

زیان ۱۰۰ میلیون دلاری تیم های حاضر در بوندسلیگا

تیم های حاضر در بوندسلیگا و لیگ دسته یک آلمان به خاطر برگزاری ادامه بازی ها بدون تماشاگر ممکن است که ۱۰۰ میلیون دلار زیان کنند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) و به نقل از کیکر سرانجام بعد از کش و قوس های زیاد دولت آلمان با برگزاری ادامه رقابت های بوندسلیگا و لیگ دسته یک این کشور موافقت کرد.

ادامه رقابت های بوندسلیگا و لیگ دسته یک آلمان بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد و  این باعث می شود تا نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار خسارت به باشگاه وارد شود.

طبق گزارش کیکر تیم های بوندسلیگا به خاطر برگزاری ۹ بازی پایانی فصل بدون حضور تماشاگران ۶۹ میلیون دلار و تیم های لیگ دسته اول هم ۲۲ میلیون دلار زیان خواهند کرد.

البته کیکر نوشت که باشگاه ها از تماشاگران خود خواسته اند که پول بلیت هایی را که برای ادامه بازی ها تا پایان فصل پرداخت کرده اند باز پس نگیرند تا آنها بتوانند این دوران بحرانی را پشت سر بگذارند و به نظر می رسد که هواداران در این مورد با باشگاه های محبوب خود همکاری داشته باشند تا متحمل این زیان بزرگ نشوند.

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شد تا فصل فوتبالی در بوندسلیگا نیمه کاره رها نشود همین زیان های زیادی است که باشگاه ها در صورت لغو لیگ با آن مواجه خواهند شد.

با برگزاری ادامه بوندسلیگا و لیگ دسته اول باشگاه ها می توانند امتیاز پخش تلویزیونی بازی ها را از اسپانسرها دریافت کنند و به این ترتیب بخش زیادی از بدهی های خود به بازیکنان را پرداخت خواهند کرد در غیر این صورت بیشتر آنها ورشکست خواهند شد.

از فصل جاری بوندسلیگا ۹ بازی دیگر باقی مانده است و بایرن مونیخ با اختلاف ۴ امتیازی نسبت به نزدیک ترین تعقیب کننده خود در صدر جدول رده بندی جای دارد.ایسنا

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments