۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

بومی سازی ۷۰ میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تأکید بر حمایت از ساخت تولید داخل، گفت: ۷۰ میلیون دلار ماشین آلات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی که در سالهای گذشته وارد می شد در این استان بومی‌سازی شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از شاتا ، حبیب امین زاده با بیان این مطلب، افزود: ساخت موتورهای دیزلی در شرکت ایدم و چرخشگر تبریز از جمله این بومی سازی ها در آذربایجان شرقی است.

وی ادامه داد: ثبت توانمندی های بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی استان در سایت توانیران و معرفی بیش از یکهزار محصول ظرفیت های فراوان بخش تولید و صنعت آذربایجان شرقی را به خوبی نشان می دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دایمی توسعه و تعمیق ساخت داخل و اعلام نیازهای واحدهای تولیدی در محل سازمان و کسب رتبه اول آذربایجان شرقی در تحقق اهداف برنامه های جهش تولید در بین استان ها، گفت: عقد قرارداد انتقال طرح آب خلیج فارس توسط شرکت پمپیران و بومی سازی محصول انحصاری پمپ با ۲ ورودی با توان۱۴۰ بارفشار از دیگر ظرفیت های بخش تولید در آذربایجان شرقی است.

امین زاده از پایش و رصد سرمایه گذاری بیش از یکهزار و ۹۰۰ طرح در دست اجرا در استان خبر داد و افزود: حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده طرح های در دست اجرای استان ۲۰هزار میلیارد تومان با پیش بینی ۵۲ هزار فرصت شغلی است.

وی تصریح کرد: تشکیل کمیته پایش در شهرستان ها و رفع موانع و تکمیل و راه اندازی طرح های بالای ۶۰ درصد و هدف گذاری راه اندازی حداقل ۵۰۰ طرح نیمه تمام در آذربایجان شرقی، راه اندازی ۴۹۰ طرح ایجادی و توسعه ای در استان در ۹ماهه سال جهش تولید از اقداماتی است که در توسعه اشتغال و تولید بسیار موثر خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، ادامه داد: پیگیری عدم توقف سرمایه گذاری های انجام شده با تمدید و درج گزارش پیشرفت فیزیکی ۴۰۰ طرح در ۹ماهه امسال از جمله اقدامات توسعه ای در آذربایجان شرقی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x