۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

بوستان های چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی همچنان تعطیل است

مدیر عامل سازمان بوستان‌ ها و فضای سبز شهر تهران گفت: بوستان های جنگلی چیتگر ، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی همچنان تعطیل است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان‌ ها و فضای سبز شهر تهران درباره کاهش میزان چمن کاری و جایگزینی با گیاهان مقاوم گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش مصرف آب آبیاری، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از سه سال گذشته اقدام به کاهش سطوح چمن‌کاری با جایگزینی گیاهانی کرد که با شرایط اقلیمی شهر تهران تناسب داشته و نیاز آبی کمتری داشته باشند؛ بر این اساس طرح کاشت درختان و درختچه های مقاوم به شرایط آب و هوای شهر تهران و نیاز کم آبی بصورت توده ای در رمپ‌ها و لوپ‌ها، لچکی ها و رفیوژ بزرگراهها به جای چمن در حال انجام است.

وی در خصوص رابطه کارشناسان بر اجرای طرح های فضای سبز اشاره کرد و ادامه داد: رابطه کارشناسان این سازمان بر اجرای دقیق طرح های فضای سبز به کاهش سطوح چمن‌کاری تاکید داشته و از بازپیرایی های بی مورد چمن جلوگیری می کنند.

مختاری ادامه داد: بر اساس برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران کاهش سطوح چمن‌کاری به میزان حداقل چهار در صد در هر سال جزو شاخص های برنامه بوده و بجای چمن کاشت گونه های گیاهی مقاوم به کم آبی و سازگار با رعایت اصول طراحی اقدام می شود.

بازگشایی بوستانهای شهری در راستای مصوبات ستاد ملی کرونای کشور 

علی محمد مختاری درباره تعطیلی بوستانهای شهر تهران در هنگام شیوع بیماری کرونا گفت: بر اساس مصوبات کارگروه های پنج‌گانه ستاد مقابله با بیماری کرونا در شهرداری تهران نسبت به تعطیلی بوستانهای شهری و جنگلی از هفتم فروردین ماه سال ۱۳۹۹ اقدام لازم بعمل آمد. متعاقب آن و بر اساس مصوبات ستاد موصوف و مجوز صادره از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به باز گشایی بوستانها از تاریخ ۱۹ فروردین ماه اقدام لازم به عمل آمد، لیکن در پی دستور ریاست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مجددا نسبت به تعطیلی بوستانها از تاریخ ۲۴ فروردین تا اطلاع ثانوی اقدام شد.

وی در ادامه افزود: عنایت به مصوبات جلسه شانزدهم ستاد عالی مبارزه با بیماری کرونای کشور و مستند به بند ۷ مصوبات مذکور که دستور بازگشایی بوستان‌ها را صادر کرده است و ابلاغ آن به شهرداری تهران نسبت به بازگشایی کلیه بوستان ها و اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت از جمله ضد عفونی سرویس‌های بهداشتی – آبخوری ها، وسایل بازی و بدنسازی، نماز خانه ها و کلیه اماکن عمومی و المان ها و مبلمان موجود در بوستان ها و رعایت فاصله اجتماعی اقدام شود لذا از تاریخ ۴ اردیبهشت  تمامی ۲۲۶۸ بوستان شهر تهران به جز بوستان های جنگلی چیتگر ، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی پذیرای شهروندان گرامی هستند.

میزان سرانه فضای سبز در شهر تهران

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در ادامه درخصوص میزان سرانه فضای سبز شهر تهران گفت: با تلاشهای صورت گرفته توسط این سازمان جهت توسعه فضای سبز در شهر تهران هم اکنون بطور متوسط سرانه فضای سبز درون شهری تهران به میزان ۱۶.۳۳  متر مربع به ازای هر نفر بوده و سرانه فضای سبز برون شهری تهران به میزان ۲۴.۵۱ متر مربع به ازای هر نفر است.فارس

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments