۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
عضو کمیسیون عمران مجلس:  

بودجه عمرانی ۱۴۰۰ نمی تواند باعث توسعه شود

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به کاهش بودجه عمرانی در برابر بودجه جاری و کسری کلی بودجه؛ مسلما این میزان بودجه نمی تواند به توسعه همه بخش های کشور کمک کند.

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در انتقاد از میزان بودجه عمرانی ۱۴۰۰ اظهار کرد: بودجه عمرانی کشور ۱۰۴ هزار میلیارد تومان تعیین شده که با توجه به کسری مشهود، این بودجه مانند سال های گذشته با مشکل تامین مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: این مشکل از آنجایی نشات می گیرد که دولت با توجه به اینکه هرساله در مواجهه با کسری، از این بودجه برداشت می کرده است وامسال هم این نگرانی وجود دارد.

شریعتی معتقد است: این اقدام به کاهش بودجه عمرانی بویژه در توسعه مناطق کمتربرخوردار خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: درحالیکه همیت الان هم بسیاری از مناطق کشور بویژه در روستاها با عقب ماندگی توسعه ای مواجه هستند که این اتفاق برای نظام اسلامی شایسته نیست که بعد از ۴ دهه همچنان در این زمینه دچار مشکل باشد.

وی تصریح کرد: مردم در همه جای کشور مخصوصا در مناطق محروم و کم برخوردار به شدت در فشار اقتصادی قرار دارندو ادامه وضعیت امروز این فشارها را بیشتر می کند و از همین رو هم مجلس به دنبال اضافه کردن بندهایی در بودجه به نفع مردم است تا بلکه بتوان بخشی از این فشارها را از بین برد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x