۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

بودجه دفاعی کشور باید افزایش یابد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بودجه ای که دولت برای دفاعی کشور بسته اصلا متناسب با وضعیت امروز منطقه و جهان نبوده و باید افزایش یابد.

فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در خانه ملت، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره وضعیت بودجه دفاعی کشور در سال آینده اظهار کرد: ما از دولت گله مند هستیم چراکه بودجه ای که برای دفاع کشور منظور کرده بودجه ای نیست که متناسب با شرایط روز منطقه و جهان باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل کمیسیون امنیت ملی هم در این باره نظر خود را درباره افزایش بودجه اعلام کرده است، قطعا مجلس هم به این موضوع توجه خواهد داشت، بودجه ای که دولت در این باره دیده قابل قبول نیست.

مالکی درباره تاثیر تحقق نشدن برخی از منابع بودجه ای در بودجه ۱۴۰۰ بر بودجه دفاعی اضافه کرد: اینکه افزایش بودجه دفاعی نیروهای نظامی و انتظامی منوط به فروش نفت شود در شان نیروهای نظامی ما نیست، دولت باید نفت را فروشد و درآمدهای آن را در قالب بودجه در اختیار وزارت دفاع بگذارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این تصمیم، تصمیم غلطی است و از این بابت به نیروهای نظامی ما هزار برچسب می زنند و از این بابت باید کاری می شد. وزیر دفاع، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملی حاضر و پیشنهاداتی را مطرح کردن که مورد توجه نمایندگان هم قرار گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مواردی که نیروهای مسلح پیشنهاد داده اند قابل اعمال در بودجه است یا نه، تاکید کرد: بله، پیشنهاد شده است که این موارد در بودجه لحاظ شوند و خود کمیسیون هم به دنبال آن است.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments