۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
حناچی در جریان تقدیم لایحه بودجه 1400 به شورا مطرح کرد:

بودجه تکمیلی ۱۴۰۰ به پروژه‌های زیر ساختی مترو اختصاص خواهد داشت

شهردار تهران با تقدیم لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران با رقمی معادل ٤٧ هزارو ٦٨٧ میلیارد تومان گفت: بودجه تکمیلی نیز با رقم ٢ هزارو ٢٧٤ میلیارد تومان است و پیش بینی شده که این ردیف بودجه از افزایش درآمدهای شهری است و صرفا به 32 پروژه مرتبط با زیرساخت های شهر مثل خطوط مترو و خطوط آنتن مترو اختصاص خواهد یافت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از معاونت ارتباطات و امور بینالملل شورای اسلامی شهر تهران در جریان دویست و شصت و ششمین جلسه رسمی شواری شهر تهران  پیروز حناچی شهردار تهران لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران  و سازمان ها و شرکت های تابعه به شورای شهر تقدیم کرد.

حناچی در جریان تقدیم لایحه ۱۴۰۰ با اشاره به این که شهرداری تهران سال سختی را پشت سر گذاشته است، گفت: شهرداری تهران بعد از وزارت بهداشت جزو اولین دستگاه‌هایی بود که با کرونا درگیر شد و بیشترین آسیب را دید و بسیاری از درآمدهای شهرداری تهران دچار اختلال شد. در حال حاضر حمل و نقل عمومی شهر تهران با ۳۰ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کنند. بسیاری از سالن‌های ورزشی در تعطیلی به سر می برند و همچنین مجموعه‌هایی که وظایف گردشگری دارند مثل برج میلاد به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل درآمده‌اند. این در شرایطی است که ما ریالی از کمک‌های دولت را در اختیار نداشتیم.

حناچی ادامه داد: بودجه ۱۴۰۰ اولین بودجه قرن است و امیدواریم بتوانیم با این بودجه سرفصل جدیدی را در شهرداری تهران ایجاد کنیم. نگاه ما در بودجه ۱۴۰۰ اجتماعی است و معتقدیم که خیلی از مسائل و مشکلات لاینحل شهر تهران با نگاه اجتماعی و مردمی قابل حل است. بنابراین رویکرد اصلی در بودجه ۱۴۰۰ نسبت به مسائل شهر رویکرد اجتماعی است.  پیش بینی می شود مردم در سال ۱۴۰۰ نیز با شرایط سخت اقتصادی مواجه خواهند بود، بنابراین تلاش ما این است که درسال ۱۴۰۰ نیز در کنار مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر باشیم.

شهردار تهران افزود: در بودجه ۱۴۰۰ به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، توجه به اقشار آسیب پذیر مثل دست فروشان، اختصاص بودجه برای محلات آسیب پذیر مثل دولاب، فرحزاد، اسلام آباد، توجه به پروژه های محلی،توجه به ارتقا سلامت و ورزش  و نشاط شهری مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته حناچی تحولات ساختاری در بودجه ۱۴۰۰ رخ داده و بار مالی تبصره‌ها در ردیف‌های بودجه لحاظ شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه بودجه امسال دو سطحی است و شامل بودجه  اصلی با رقم ۴٧ هزارو ۶٨٧ میلیارد تومان و بودجه تکمیلی با رقم ٢ هزارو ٢٧۴ میلیارد تومان است ادامه داد: بودجه تکمیلی از افزایش درآمدهای شهری است و صرفا به ۳۲ پروژه مرتبط با زیرساخت های شهر مثل خطوط مترو و خطوط آنتن مترو اختصاص خواهد یافت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x