۰۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

به دنبال پایان دادن به بنگاه داری بانک ها هستیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ها و برنامه هایی در کمیسیون اقتصادی در دست بررسی است تا بتوانیم بانک ها از بنگاه داری خارج کنیم.

محسن علیزاده در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که با توجه به پایین بودن میزان تولید ناخالص داخلی چطور می تواند نقدینگی موجود را به سمت بنگاه های مولد هدایت کرد، افزود: یکی از مواردی که برای رخداد آن تلاش داریم افزایش سرمایه شرکت ها در بورس و فرابورس است.

وی معتقد است: این اتفاق کمک می کند که نقدینگی کمتر شود و شرکت ها بتوانند با افزایش سرمایه این پول را در بخش تولید هزینه کنند. یعنی پولی که در بورس تزریق می شود منتج به تولید شود.

علیزاده در جواب این سوال که یکی از معضلات اقتصادی کشور بنگاه داری بانک ها است، بانک ها را چطور باید از بنگاه داری خارج کرد، گفت: اصلاح نظام بانکی هم یکی دیگر از قوانین و مواردی است که کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به نظرم سه ماهی زمان می برد تا تمام جزئیات این طرح را کامل کنیم، اگر اصلاح نظام بانکی هم شکل بگیرد قطعا می توانیم بانک ها را از بنگاه داری بیرون بیاوریم.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments