۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
رییس فدراسیون وزنه‌برداری:

به حضور مرادی در توکیو خوش‌بینم

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: با توجه به گزارش پزشک معالج «سهراب مرادی» به حضور این ملی پوش در توکیو ۲۰۲۰ امیدوارم.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی مرادی اظهارکرد: سهراب مرادی در محل درمانی‌هانوفر آمان زیر نظر متخصصین ایرانی در حال مداوا است و اعزام وی با حمایت کمیته ملی المپیک و شخص «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش انجام شده است. در یک هفته گذشته به صورت مستمر پیگیر روند درمانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو بودم و پزشک او از شرایط مرادی گزارش کاملی به فدراسیون ارائه کرد.

وی در زمینه میزان احتمال بهبودی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم عنوان کرد: پزشک متخصص ایشان بسیار خوشبین است که مرادی به المپیک ۲۰۲۰ می‌رسد. البته برای سفر به ژاپن لازم است سهراب مرادی در گزینشی دوم سال ۹۸ شرکت کند زیرا بنا به اعلام کمیته بین‌المللی المپیک، وزنه برداران در طول ۱۸ ماه باید در ۶ گزینشی حضور پیدا کنند. مرادی گزینشی‌های ۶ ماه نخست را پشت سرگذاشته و باید در گزینشی‌های ۶ ماه دوم نیز شرکت کند.

رییس فدراسیون ادامه داد: سهراب مرادی متفاوت از هیچ ورزشکاری نیست باید در گزینشی‌ها شرکت کند تا امتیاز لازم را به دست آورد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چرا «علی‌هاشمی» در ایلام به سر می‌برد عنوان کرد:‌هاشمی‌پیش از اردوهای تیم ملی در ایلام مصدوم شد و تا قبل از اعزام به اردو سطح دریا با مجوز کادر فنی و فدراسیون، در ایلام انفرادی کرد. البته این به معنای آن نیست که وی راه «کیانوش رستمی» در پیش گرفته است. با توجه به آسیب دیدگی انگشت شصت‌هاشمی‌کادر فنی اعلام کرد وی نیاز به شرکت در رکورد گیری ندارد و او هم اکنون نیز عضو تیم ملی وزنه برداری است. البته وزنه بردار دسته ۱۰۹ کیلوگرم تیم ملی مانند سایر قهرمانان در اردوی تیم ملی آزمایش دوپینگ داد.

مرادی در زمینه شرایط کیانوش رستمی‌گفت: تمرینات وی مانند چند سال گذشته تمرینات انفرادی دارد و در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می‌کند و چند گزینشی دیگر دارد. بدون شک از لحاظ رکوردگیری و شرکت در گزینشی المپیک هیچ تفاوتی با دیگر ملی‌پوشان ایران ندارد و باید تمامی‌مراحل را سپری کند.

با اعلام مسوولان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ ایران در این دوره تنها می‌تواند ۲ نماینده در بخش مردان داشته باشد. همچنین کشورمان می‌تواند ۲ نماینده وزنه‌بردار زن را به رقابت‌های توکیو ۲۰۲۰ اعزام کند. برای کسب سهمیه این تورنمنت لازم است وزنه‌برداران در ۶ مرحله گزینشی شرکت و امتیاز کسب کنند. در این ۶ مرحله وزنه‌بردار باید چهار مرحله وزنه بزند.

حافظ قشقایی، علی میری، محمد زارعی، کیانوش رستمی، رضا دهدار، ایوب موسوی، رضا بیرالوند، امیر حقوقی، علی‌هاشمی، کیا قدمی، محسن دادرس و علی داوودی ۱۲ ملی پوش رشته وزنه برداری هستند که  از سوی کادر فنی نام آنان برای اعزام به رقابت‌های جهانی وزنه برداری در لیست قرار گرفته است. از این میان ۱۰ نفر در ترکیب اصلی تیم هستند و دو نفر هم رزرو خواهند بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments