۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان:

به بار نشستن ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برقی در شهرستان مرزی آستارا

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: سه پروژه انتقال و فوق توزیع در شهرستان آستارا در سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نق از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «بهمن داراب زاده» افزود: شهرستان مرزی و بندری آستارا به علت داشتن  مرز گمرکی، بندر تجاری و بازارچه مرزی از اهمیت استراتژیکی برخوردار است و توسعه این شهرستان می‌تواند بسیار مهم و ضروری باشد.

وی افزود: برای توسعه و آبادانی بیشتر آستارا، ۳ پروژه مهم و زیربنایی شامل پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مسکن مهر آستارا، احداث خط کابلی ۶۳ کیلوولت مسکن مهر آستارا و توسعه دو فیدر ۶۳ کیلوولت پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت آستارا در سال جاری افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

داراب زاده گفت: پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مسکن مهر آستارا با ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر با هدف تامین انرژی برق مطمئن و پایدار شهر آستارا و رفع ضعف ولتاژ این شهرستان اجرا می‌شود. پروژه خط کابلی ۶۳ کیلوولت مسکن مهر آستارا نیز به طول ۹ کیلومتر با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق­توزیع نیروی برق شهرستان آستارا و ایجاد ظرفیت­‌های لازم جهت تامین برق مطمئن مشترکان موجود و متقاضیان آتی انشعابات برق (بر اساس مطالعات رشد بار) اجرا می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این سه پروژه مهم، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که با بهره برداری از این پروژه‌ها، شاهد افزایش پایداری شبکه برق در شهرستان آستارا و استان گیلان خواهیم بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments