۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
خاطرات پزشکان از ایام حج

به او گفتیم آب زمزم است/ دکتر فائزه محمد دوست

جالب اينكه به كمك خداوندگار كعبه،بعد از دو روز بيمار بهبود پيدا كرد و ما خودمان بيمار را به طواف برديم و اعمال حج را به سلامتي به پايان رسانديم و پس از آن به ايران برگشتيم.

سفر حج پر از خاطرات مختلف است اگر قرار باشد یکی را انتخاب کنم قدری سخت می شود این خاطره مربوط به زمانی می شود که در مکه حضور داشتیم یک روز در مطب نشسته بودم که زنی را با دستان بسته آوردند!

وقتی او را دیدم تعجب کردم چه کاری می تواند کرده باشدکه مجبور شدند دست هایش را ببندند؟ همراهان وی گفتند که از دیشب که وارد مکه شدیم پرخاش می‌کند. لباس هایش را پاره می‌کند، به هر کی می رسد کتک می‌زند!

در اولین فرصت به او دیازپام تزریق کردیم و با مرکز تماس می گرفتیم و درخواست داروهای خاص کردیم شرایط ویژه ای داشت و باید تحت مراقبت می‌بود هر کاری می کردیم او حاضر نمی شد به اتاق بستری وارد شود. پرخاش می کرد و دوست داشت بگریزد!

یک روز چیزی نخورده بود ووضعیت جسمی خوبی نداشت چرا که فعالیت زیادی در طی روز داشت . با همفکری همکاران قدری آب به او دادیم و گفتیم که این آب زمزم است! او وقتی آب را خورد راضی شد که وارد اتاق بستری شود. اگر در ایران حضور داشتیم بیماری با چنین شرایط باید در بیمارستان روانی بستر می شد تا مراحل درمان روی او انجام شود.

اما در مکه چنین امکاناتی نداشتیم، با همکاری یکی از روان پزشکان اعزامی، اقدام به تجویز داروهای تخصصی کردیم.

جالب اینکه به کمک خداوندگار کعبه،بعد از دو روز بیمار بهبود پیدا کرد و ما خودمان بیمار را به طواف بردیم و اعمال حج را به سلامتی به پایان رساندیم و پس از آن به ایران برگشتیم.

 

دکتر فائزه محمد دوست (متخصص داخلی)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments