۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

بهزادی: رکورد دختران دوومیدانی‌کار با میادین بزرگ بین‌المللی فاصله دارد

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی می‌گوید رکورد دختران دوومیدانی‌کار با میادینی چون بازی‌های آسیایی، جهانی و المپیک فاصله دارد و باید با حمایت این فاصله را کاهش داد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) پریسا بهزادی، نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی به برنامه بخش بانوان اشاره کرد و گفت: مسابقات بانوان را تا الان مطابق با تقویم برگزار کرده‌ایم اما قرار است که این تقویم را گسترده‌تر کنیم تا ورزشکارانمان در مسابقات بیشتری شرکت کنند. رویدادها در ایام تابستان زیاد است اما در نیمه دوم سال و زمستان تعداد کمتری داریم و باید آنها را بیشتر کنیم. این موضوع باید در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بررسی شود.

او در ادامه افزود: از طریق استان‌ها هم ورزشکاران را برای ارتقاء رکوردهایشان حمایت می‌کنیم چون بهترین قهرمانان‌ ما از  استان‌ها هستند که زیر نظر مربی خود تمرین می‌کنند و با توجه به تلاشی که هیات‌ها انجام می‌دهند، شاهد ارتقاء رکورد آنها هستیم. فدراسیون هم باید در بخش قهرمانی حمایت بیشتری داشته باشد و مسابقات بیشتری برگزار کند تا زحمات ورزشکاران و مربی‌هایشان به بار بنشیند و در مسابقات بین‌المللی رکوردهای خوبی بزنند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی به عملکرد رده‌های نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: دختران ما در سال‌های اخیر با اعزام به قهرمانی آسیا نوجوانان و جوانان مقام‌های خوبی به دست آورده‌اند؛ ریحانه آرانی در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا برنز گرفت که اولین مدال تاریخ پرتاب چکش دختران جوان ایران بود. در مسابقات نوجوانان آسیا هم سه یا چهار مدال کسب کرده‌ایم. این موضوع نشان می‌دهد که اگر رده‌های پایه را حمایت کنیم دخترانمان  پتانسیل ارتقاء رکورد دارند چون در این رشته رکورد حرف اول را در پیشرفت ورزشکار می‌زند. البته در حال حاضر رکورد دختران با میادین بزرگی چون بازی‌های آسیایی، جهانی و المپیک تا حدودی فاصله دارد و باید با برنامه ریزی و حمایت به آنها کمک کنیم.

بهزادی در پاسخ به این سوال که منظورتان از افزایش تعداد مسابقات، مسابقات داخلی است؟ گفت: مسابقات داخلی و خارجی را با هم در نظرداریم. مطابق با تقویم مسابقات پیش می‌رویم که در آن رویدادهای خارجی هم گنجانده می‌شود. رویدادهای ما در نیمه دوم سال کمتر است و به داخل سالن کشوری، جام فجر، صحرانوردی و پیاده‌روی خلاصه می‌شود در نتیجه باید آنها را افزایش دهیم.

او در مورد اینکه در بخش مردان علاوه بر ورزشکارانی که سهمیه المپیک کسب کرده‌اند، چند ورزشکار دیگر هم به اردوهای خارجی اعزام شده‌اند، گفت: مردانی که حمایت می‌شوند سهمیه گرفته‌اند و بقیه در رنکینگ هستند که شانس کسب سهمیه را دارند اما در بخش دختران رکوردها پایین است و رنکینگ خیلی خوبی هم نداریم در نتیجه باید ابتدا حمایت شوند تا به رنکینگ مورد نظر برسند. البته قرار است فرزانه فصیحی که با رکورد قابل قبولی سهمیه جهانی را کسب کرده است، برنامه خود را ارائه بدهد تا  برایش برنامه ریزی صورت بگیرد.

بهزادی در این مورد افزود: دختران رده سنی جوانان در اردو هستند و از آنجایی که شانس کسب مدال در ماده‌های پرتابی بیشتر است در نتیجه اردوی ورزشکاران این ماده‌ها بیشتر از یک ماه طول می‌کشد و تداوم دارد. علاوه بر این دختران صحرانوردی هم زیر نظر آقای سجاد مرادی و سایر مربیان خانم در شهرستان بروجن تمرین می‌کنند تا فروردین ماه به قهرمانی آسیا اعزام شوند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی در مورد وضعیت مریم طوسی و الناز کمپانی(دونده‌های ایران) گفت: خانم طوسی تقریبا امسال و سال قبل مسابقه‌ای نداده است اما الناز کمپانی مسابقه می‌دهد و بعد از قهرمانی باشگاه‌های کشور در داخل سالن قهرمانی کشور حضور داشت. علاوه بر این به تازگی برای حضور در مسابقات ترکیه از فدراسیون نامه خواست و ما او را به عنوان ورزشکار ملی معرفی کردیم.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments