۰۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴

بهره مندی بیش از ۱۳۰۰۰ حادثه دیده از خدمات هلال احمر هرمزگان در سال ۹۹

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از امدادرسانی به 13هزارو 493نفر ، در سال 99 خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ مهندس مختار سلحشور در تشریح عملکرد یک ساله معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت:نجاتگران جمعیت هلال احمر در سال گذشته ۴۴۷ عملیات امداد و نجات را پوشش دادند که از این تعداد۱۹۸ عملیات جاده ای، ۱۱۲ مورد خدمات حضوری، ۷۱ مورد خدمات شهری، ۲۳مورد آبگرفتگی، ۱۴ مورد زلزله، ۴مورد دریایی و ساحلی، ۵مورد صنعتی و ۲۰ عملیات کوهستان بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان افزود:طی این عملیات ها ۱۳ هزارو ۴۹۳ نفر دچار حادثه شدند که ۶۱۸ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۱۳۴ نفر در خدمات حضوری ،۲هزارو ۹۰۵نفر در زلزله، ۲۴۰ نفر در خدمات شهری ، ۷۳ نفر در عملیات کوهستان، ۹هزارو ۵۱۳نفر در سیل و آبگرفتگی، ۵نفر در حوادث صنعتی و ۵نفر دریایی و ساحلی از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

وی تصریح کرد: به دنبال این عملیات ۳۴۸نفر نجات یافتند که ۲۱۱ نفر بصورت سرپایی درمان و ۱۳۷نفر توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

مهندس سلحشور با اشاره به انجام ۴۹ عملیات رها سازی و خدمت رسانی به حادثه دیدگان، تصریح کرد: در عملیات های امدادی سال گذشته یک هزارو ۵۳۵ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۵۶۹تیم عملیاتی به همراه ۲۸۸ دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به پرواز بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به برخی حوادث در سال ۹۹ خاطرنشان کرد: بالگرد هلال احمر در ۱۱ سورتی پرواز امدادی ۷ حادثه دیده را به مرکز درمانی انتقال داده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments