۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خبر داد:

بهره برداری از ۵۳ پروژه درمانی، بهداشتی و عمرانی در کشور

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از بهره برداری از 53 پروژه درمانی، بهداشتی و عمرانی در اهواز، جهرم و شیراز خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، سیدکامل تقوی نژاد در سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت تحت عنوان پویش سراسری ره سلامت که با حضور وزیر بهداشت و از طریق ویدئو کنفرانس در استان های خوزستان و فارس برگزار شد، با بیان اینکه ۵۳ پروژه بهداشتی، درمانی و عمرنی در حوزه سلامت به بهره برداری می رسد، گفت: این پروژه ها در سه دانشگاه علوم ‌پزشکی جندی ‌شاپور اهواز، فارس و جهرم با متراژی بالغ بر ۴۰ هزار و ۸۳۱ متر مربع و با اعتبار ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرد.

وی افزود: این پروژه ها شامل، بهره برداری از ۳۲۵ تخت عادی و ویژه جدید، تکمیل و بهره برداری از بخش ‌های بیمارستانی، احداث و تجهیز پایگاه فوریت های پزشکی، اورژانس، کلینیک ویژه و مراکز خدمات جامع سلامت و آزمایشگاه، است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عنوان کرد: همچنین، احداث و تجهیز تعدادی از منازل پزشکان که از ضرورت های ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و کمتر برخوردار است نیز امروز به بهره برداری رسیده و تجهیزات موردنیاز بیمارستان ها با هدف تکمیل و بهبود کیفیت زنجیره خدمات بیمارستانی، امروز به بهره برداری می رسد.

وی درخصوص تامین اعتبار پروژه ها، بیان کرد: ۵۳ پروژه درمانی، بهداشتی و عمرانی که امروز تحت عنوان پویش سراسری ره سلامت به بهره برداری می رسد، با اعتباری بالغ بر ۲۸۰۰ میلیارد ریال، تکمیل و تجهیز شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x