۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸

بهره برداری از ۹۰۹ پروژه استان تهران در دهه فجر

استاندار تهران از بهره برداری ۹۰۹ پروژه در سطح استان تهران در دهه فجر امسال با اعتبار ۴۸۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری امروز شنبه با اشاره به تبریک ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این ایام یاد آوری همدلی و وحدت است که به رهبری امام راحل عزت و سربلندی برای همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان به ویژه ملت ایران به ارمغان آورده شد.

وی افزود:‌ باید یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، شهدای امنیت و مدافع حرم را گرامی بداریم. امروز استکبار جهانی از هیچ توطئه‌ای علیه کشورما دریغ نمی‌کند و هر روز نیز توطئه‌های جدیدی را برای جهان و کشور ما طراحی می‌کند . لذا باید هوشیاری ، بیداری و بصیرت خود را افزایش دهیم تا توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم.

محسنی بندپی تاکید کرد:‌ قطعا یکی از صحنه‌های خنثی کردن توطئه‌های دشمن انتخابات است. ما در سال جاری و در ماه آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را پیش رو داریم که رهبر معظم انقلاب بر حضور حداکثری مردم تاکید کردند. قطعا مهمترین پشتوانه هر نظام و حکومت و کشوری حضور مردم در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات است.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع تحریم‌هایی که علیه کشور توسط استکبار جهانی تحمیل شده است، افزود:‌ در سال ۹۸ در شرایطی قرار داشتیم که تحریم‌های ناجوانمردانه در ابعاد مختلف و در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی از یک سو به  کشور ما تحمیل شده بود و از سوی دیگر پمپاژ یأس و ناامیدی توسط دشمن انجام می‌شد. در سالی که به نام رونق اقتصادی نامگذاری شده در سطح استان تهران حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال‌های جدید در دستور کار قرار گرفت و در این مسیر از همه تبصره‌های قانونی بودجه سال ۱۳۹۸ بهره گرفتیم.

وی اظهار کرد: همچنین از تسهیلات صندوق توسعه استفاده کردیم و در این سال به لحاظ جذب تسهیلات توسعه‌ای روستایی بیش از ۸۰ درصد تسهیلات را جذب کردیم که این موضوع رونق تولید و اشتغال در روستاهای استان تهران را رقم زد.

محسنی بندپی افزود:‌ برای تکمیل پروژه‌هایی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند با پیگیری و تلاش شرایطی را فراهم کردیم که تحرک قابل قبولی را برای تکمیل این پروژه‌ها داشته باشیم.

استاندار تهران در تشریح پروژه‌هایی که در دهه فجر سال جاری به افتتاح می‌رسد، افزود: ۹۰۹ پروژه درسطح استان تهران با اعتبار ۴۸۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید. در سه شنبه هفته گذشته نیز ۱۰۵۰میلیارد تومان افتتاح پروژه در حوزه تامین آب آشامیدنی سالم در سطح استان را داشتیم. بی تردید تامین آب آشامیدنی ۲.۵ میلیون نفر در غرب استان تهران از محل تصفیه خانه ششم تامین خواهد شد.

وی افزود: در پی افتتاح ۹۰۹ پروژه دهه فجر در استان تهران اشتغال‌زایی ۱۱ هزار و ۷۷۴ نفر محقق خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments