۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹

بهره برداری ازطرح لوله گذاری آب در حتکن زرند

با هزینه ۴ میلیارد ریال یک طرح لوله گذاری انتقال آب کشاورزی و اجرای باکس بتنی در روستای حتکن از توابع بخش مرکزی شهرستان زرند به بهره برداری رسید

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت (طبنا) از کرمان، در مراسم بهره برداری از طرح لوله گذاری آب منطقه حتکن حجت الاسلام شجاعی امام جمعه، حجت الاسلام بلوچ زاده دادستان، صادق زاده فرماندار و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

رضا محمدی مدیر جهاد کشاورزی زرند گفت: این طرح در قالب اجرای ۱۲۰۰ متر کانال سیمانی و باکس بتنی در مدت زمان ۴ ماه اجرا شده است

او اجرای کانال‌های بتنی انتقال آب را در بهره وری از آب موثر دانست و ادامه داد: اجرای این گونه طرح‌ها مزایای مختلفی از جمله، انتقال سریع آب به مزارع کشاورزی، جلوگیری از هدر روی آب، استفاده بهینه از آب و کمک به افزایش محصولات کشاورزی و جهش تولید دارد.

محمدی اضافه کرد: با اجرای این طرح کار انتقال آب به بیش از ۴۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی روستای حتکن سرعت بیشتری می‌گیرد و کار ساخت و مرمت دیگر کانال‌های انتقال آب در این شهرستان بر اساس اولویت اجرا می‌شوند.

وی خاکی بودن کانال‌های آب کشاورزی را یکی از مهم‌ترین مشکلات مهم کشاورزان در زمینه انتقال آب به زمین‌های کشاورزی دانست و گفت:
خاکی بودن این کانال‌ها باعث هدر رفتن آب بود که با اجرای این طرح‌ها مشکل کشاورزان نیز رفع می‌شود.

منبع : واحد خبر کرمان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments