۰۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

بهداشت و درمان نیازمند برنامه مستمر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ گفت: باید با همکاری تمام مجموعه‌های پزشکی و درمانی کشور یک برنامه پایه‌دار، مستمر و کارآمد برای نظام بهداشتی و درمانی کشور طرح ریزی شود.

دکتر ملک فاضل، نماینده مردم سراوان و مهرستان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت درباره ماموریت‌های کمیسیون بهداشت و درمان افزود: همانطور که استحضار دارید روز گذشته کمیسیون‌های مجلس شکل گرفتند و در کمیسیون بهداشت و درمان هم انتخابات برگزار و دکتر شهریاری به ریاست کمیسیون برگزیده شدند.

وی ادامه داد: در همان جلسه روز گذشته بحث‌هایی پیرامون سیاست گذاری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کرونا صورت گرفت که همه ما در این موضوع توافق داریم. اولین اقدام مجموعه اعضای کمیسیون هم اندیشی در جهت رفع این بحران با وزارت بهداشت و شخص وزیر بهداشت است.

فاضلی اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که پیشگیری را بر درمان مقدم دانستند باید مکانیزمی ‌به همین منظور پیدا کنیم. باید دید که حلقه گمشده مدیریت بیماری کرونا کجاست که بعد از ۶ ماه هنوز نتوانستیم این بیماری را به مرحله‌ای برسانیم که در جامعه آرامش ایجاد شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ‌گفت: اینکار پیگیری و مکانیزم‌ها در جهت برنامه ریزی و مهار این بیماری و در نهایت ریشه‌کنی آن تنظیم خواهد شد. در مرحله بعد باید به سازوکار برنامه‌های کلی برنامه بهداشت و درمان در کل کشور رسیدگی شود.

بهداشت و درمان نیازمند برنامه متسمر است

بهداشت و درمان

وی درباره احیای برنامه طرح تحول سلامت هم تاکید کرد: بیانات مقام معظم رهبری در موضوع سلامت چراغ راه ماست و خوشبختانه از بعد انقلاب تا امروز کارهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته و ما بهترین شبکه بهداشت و درمان دنیا را داریم که گستردگی خوبی در سطح کشور دارد.

فاضلی با اشاره به اینکه پتانسیل‌های فراموش شده‌ زیادی داریم، افزود: برنامه‌هایی در این دوران انجام شده است که بعضی‌ها به مرحله اجرایی رسیده و پتانسیل خود را به جامعه نشان داده و برخی مسکوت مانده‌اند، باید تمام برنامه‌ها را در کشور اجرا کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ‌گفت: همه این طرح‌ها نکات مثبتی داشته‌اند و باید نکات مثبت آنها را جمع آوری و آسیب شناسی کنیم. به عنوان مثال بیشترین تخت‌های ‌ICU به واسطه اجرای طرح تحول سلامت تهیه شد.

وی ادامه داد: همه طرح‌هایی که انجام شده دارای نکات مثبتی هستند و باید از این نکات بهره برد و با آسیب شناسی نکات منفی آنها را تصحیح کرد. وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت، نظام پزشکی، فرهنگستان علوم پزشکی و تمام مجموعه‌های پزشکی و درمانی کشور باید یک برنامه پایه‌دار، مستمر و کارآمد را برای کشور طرح ریزی کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments