۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبرداد:

طراحی نقشه راه بهداشت و درمان در مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوعات مختلفی در حوزه بهداشت و درمان کشور مطرح است که با تهیه نقشه راه در کمیسیون بهداشت و درمان همه چالش ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دکتر ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت، درباره ضعف بیمه ها بویژه بیمه سلامت در تامین خدمات بیمه‌ای خصوصا در دوره کرونا، افزود: کلا صنعت بیمه ما دچار مشکل است و پرداخت کارانه پزشکان بخش بهداشت و درمان بویژه در مناطق روستایی و محرومی مانند سیستان و بلوچستان دارای معوقه شش ماهه و حتی سه ساله هستند.

وی ادامه داد: همین موضوع باعث شده تا خیلی از پزشکان مناطق محروم و روستایی جذب مناطق نشوند، معضل اصلی ماندگاری نیروی انسانی در مناطق محروم عدم توان بیمه در پرداخت به موقع مطالبات سیستم بهداشت و درمان کشور است.

فاضلی تاکید کرد: باید تدبیری اندیشیده شود تا بیمه براساس نیاز واقعی سازماندهی می شود که متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاده است، از طرفی توانمندی بیمه ها با توجه به آنچه که تعهد می کنند هماهنگ نیست! این عدم هماهنگی باعث ایجاد معوقات بسیار سنگین می شود که نارضایتی جامعه و در نهایت مغفول ماندن برنامه های بهداشت و درمان را داریم.

طراحی نقشه راه بهداشت و درمان در مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اینکه سیستم پزشکی خودش را فدای جامعه کند جزو ذات کادر درمانی است اما از آن طرف هم باید سیستم حمایتی برای رفع دغدغه های کادر درمانی و بهداشتی که همان بیمه ها هستند؛ فراهم باشد. وقتی این توانمندی در بیمه ها وجود ندارد تبعا سیستم های خدمت رسانی دچار عدم پذیرش خواهند شد.

وی درباره طرح اصلاح همپوشانی بیمه ها در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، توضیح داد: خوشبختانه کمیسیون در حال طراحی نقشه راه سیستم بهداشتی کشور است که جلسات آن آغاز شده است. قصد داریم در این نقشه راه به تمام دستاوردها، چالش ها، راه حل ها و تمام نکاتی که می تواند به بهبود سیستم بهداشت و درمان کمک می کند بپردازیم.

طراحی نقشه راه بهداشت و درمان در مجلس

فاضلی اظهار کرد: در عین حال با توجه به فرمایشات روزگذشته حضرت آقا درباره کرونا، کمیسیون به دیگر موضوعات هم خواهد پرداخت و باید تلاش بیشتری کند تا بتواند انتظارات جامعه را برآورده کند.

عضو کمیسیون بهداشت‌و درمان مجلس گفت: بیمه ها باید یکسان سازی شوند تا باعث بروز تعارض نشوند، نباید بیمه ها نسبت به هم قدرت و پتانسیل بیشتری داشته باشند. اتفاقا در مناطق روستایی است که بیمه ها باید پرداخت های بیشتری داشته باشند تا بتوانند به محرومت زدایی در این مناطق کمک کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments