۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

بهترین شیوه برای مقابله با ویروس کرونا

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد می‌توان با استفاده از یک روش ساده بهترین شیوه برای مقابله با ویروس کرونا را انجام داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از فارس نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد بهترین شیوه برای مقابله با کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن است.

محققان توصیه می‌کنند، سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید تا از بیماری‌ها در امان باشید؛ در حال حاضر تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند تا افراد از ویروس کرونا ایمن باشند.

میشل ماسلی، محقق آمریکایی که درباره کرونا پژوهش می‌کند می‌گوید، تقویت سیستم ایمنی بدن نکته‌ایست که افراد و خانوده‌هایشان را از بیماری در امان نگه می‌دارد.

قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا پس از چند ماه به پایان رسیده و حالا اکثر کشورهایی که این قانون را وضع کرده بودند، در حال برگشتن به شرایط عادی هستند؛ این درحالیست که کرونا هنوز تمام شده و سرکار رفتن و معاشرت با افراد ناگزیر آنها را با خطر مواجه می‌کند.

کارشناسان بهداشتی تأکید می‌کنند، حفظ فاصله اجتماعی و شست و شوی مداوم دست‌ها به در امان بودن از بیماری کمک می‌کند، اما افراد اگر می‌خواهند از سلامت خود مطمئن‌تر باشند تا به ویروس کرونا دچار نشوند یا در صورت ابتلا علائم خفیف را تجربه کنند، باید از سیستم ایمنی بدن خود اطمینان کسب کنند.

به گفته محققان، اگر با ویروس در تماس باشید، یک سیستم ایمنی با عملکرد مناسب می‌تواند برای جلوگیری از پیشرفت آن به ریه‌ها کافی باشد و احتمال بروز عوارض را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

بدترین عوارض کووید ۱۹ که منجر به استراحت افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها می‌شود، غالباً ناشی از سیستم ایمنی بدن است که در ابتدا به صورت ناکارآمد پاسخ می‌دهد.

به گفته محققان، استراحت کافی، خواب به اندازه، دوری از استرس و تغذیه سالم نظیر بهره‌مندی از ویتامین C از جمله بهترین شیوه هستند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of