۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد:

بهبود شرایط پذیرش بیماران کرونا در بیمارستان‌ها

معاون درمان وزارت بهداشت بااشاره به بهبودشرایط پذیرش بیماران کرونادربیمارستانهاوظرفیت های ایجاد شده دراین زمینه، تاکیدکردکه بیماران دارای علامت،قبل از بدحال شدن جهت درمان به بیمارستان مراجعه کنند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزای سلامت به نقل از  وبدا، دکتر قاسم جان بابایی، با اشاره به روند روبه رشد بیماری کرونا در کشور، گفت: از دو هفته قبل روند رو به رشد افزایش بستری در بیمارستان‌ها را شاهد هستیم که این موضوع همزمان با افزایش مراجعان سرپایی اتفاق افتاد. عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی عده‌ای سبب شد تا حتی آنهایی که رعایت کردند هم گرفتار بیماری شوند.

شرایط قرنطینه خانگی رعایت نمی شود

وی با اشاره به بروز شکل جدیدی از ابتلا به کرونا در کشور، اظهار کرد: در این شرایط ابتلاهای خانوادگی به کرونا افزایش یافته است و همزمان دو تا ۳ نفر از اعضای یک خانواده درگیر می ‌شوند. این موضوع بیانگر آن است که شرایط قرنطینه خانگی بیماران به درستی رعایت نشده است. ممکن است عده ‌ای به شکل خفیف به کرونا مبتلا شوند و نیاز به بستری در بیمارستان نداشته باشند اما، باید در منزل نکات بهداشتی را رعایت کنند تا بیماری را به سایر اعضای خانواده انتقال ندهند.

علت افزایش مراجعات بدحال کرونا به بیمارستانها

دکتر جان بابایی افزود: یکی از دلایل اینکه طی دو تا سه هفته گذشته مراجعان بیمارستانی بدحال افزایش یافتند این بود که دیرتر به بیمارستان‌ ها مراجعه کردند. درست است که بیماران با داشتن روند درمانی مناسب شانس بهبود خوبی دارند، اما باید در زمان مناسب به مراکز درمانی مراجعه کنند.

بهبود شرایط پذیرش بیماران کرونا در بیمارستان ها

وی با اشاره به اینکه شرایط پذیرش بیمارستان ‌ها این هفته نسبت به هفته گذشته بهتر شده است، تصریح کرد: با حمایت‌ های دولت و وزیر محترم بهداشت شرایط خوبی برای بیماران فراهم کرده‌ایم و تخت نیز به اندازه کافی وجود دارد و برای تامین اکسیژن نیز فعالیت خوبی انجام شده است. از مردم می ‌خواهیم به هیچ عنوان استرس نداشته باشند. در حال حاضر در تهران بیش از ۴ برابر ظرفیت فعلی بیماران کرونایی ما ظرفیت بستری داریم.

وی افزود: تا پایان سال نیز ۱۱هزار تخت به ناوگان تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌ شود که این تعداد به صورت توسعه ‌ای و یا با ساخت بیمارستان جدید تامین می ‌شود.

تیم پزشکی دچار فرسایش شده است

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به فرسودگی کادر درمان، تاکید کرد: تیم پزشکی دچار فرسایش شده است، اما در عین حال تجربیات خوبی به دست آورده‌ اند. مراقبت های بیمارستانی خوبی داریم و مردم نگران نباشند.

پیش از بدحال شدن، به بیمارستان بروید

وی تاکید کرد: اولویت اول بیمار نشدن افراد است، اما اگر بیمار شوند بهتر است پیش از بدحال شدن به مراکز درمانی بروند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments