۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

بن‌سلمان به دخترعمویش نیز رحم نکرد

یک روزنامه اسپانیایی نوشت که ولیعهد عربستان سعودی در فوریه دستور بازداشت دختر عموی خود را صادر کرد و این شاهزاده خانم از آن زمان در زندان الحائر در جنوب پایتخت به‌سر می‌برد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، روزنامه اسپانیایی “ای بی سی”، روز شنبه گزارش داد شاهزاده “بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز” از فوریه ۲۰۱۹ توسط پسرعمویش “محمد بن سلمان” ولیعهد عربستان سعودی بازداشت شده است. این شاهزاده خانم در حالی‌که قصد سفر درمانی به سوئیس را داشت، بازداشت شد و او یک فایل ویدیویی از صحنه بازداشتش در منزل خود را به همراه دارد.

این روزنامه اسپانیایی در خبری ویژه نوشت، شاهزاده بسمه بیش از یک سال است که به دستور پسرعمویش، محمد بن سلمان در زندان “الحائر” خارج از ریاض بازداشت شده است.

به نوشته این روزنامه، همه چیز در ۲۸ فوریه سال گذشته میلادی اتفاق افتاد که شاهزاده بسمه با شرکت هواپیمایی “ردستار” قرارداد بست تا در ازای ۸۰ هزار یورو، او را برای درمان به سوئیس منتقل کند. به نظر می‌رسد که وی به همراه خانواده‌اش مجوز این سفر را دریافت کرده بوند ولی در آخر کار، هواپیما از فرودگاه بلند نشد.

روزنامه “آی بی سی” تأکید کرد، ۹ نفر در منزل شاهزاده بسمه در شهر “جده” منتظر او بودند، و این افراد در حالی‌که در آپارتمام این شاهزاده حضور داشتند، برخی از آنها متوجه دوربین‌های مداربسته شدند لذا اقدام به پوشاندن آنها کردند تا فیلمبرداری از صحنه امکان نداشته باشد. این روزنامه البته ویدیوی مربوط به این صحنه را منتشر کرده و نوشته است بسمه بلافاصله پس از آنکه به همراه دو دخترش به منزل‌شان برگشتند، توسط این افراد دستگیر شد.

این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به شاهزاده بسمه نوشت، افراد حاضر در منزل شاهزاده به وی گفتند که ولیعهد می‌خواهد با او صحبت کند و او در آن زمان فهمید که دیداری با پسر عمویش در کار نیست بلکه دستگیر خواهد شد. این منبع افزود، از آن زمان، شاهزاده بسمه در سلول ۱۰۸ بخش “بی” زندان الحائر به‌سر می‌برد و هفته‌ای یک بار اجازه دارد با خانواده خود تماس بگیرد، و خانواده او نمی‌داند که این شاهزاده خانم تا چه زمانی در بازداشت خواهد بود و وضعیت سلامتی او نیز وخیم است.

شاهزاده بسمه، زمانی که در اروپا به‌سر می‌بُرد مقالاتی درباره وضعیت زنان عربستانی و اصلاحات سیاسی می‌نوشت. او در سال ۲۰۱۶ با میانجیگری پسرعمویش “محمد بن نایف” ولیعهد وقت، به کشور بازگشت و از “ملک سلمان” خواست تا اراضی وسیعی را که متعلق به پدرش “ملک سعود بن عبدالعزیز” در الطائف است و نیز حساب‌های بانکی وی در سوئیس تقریبا به مبلغ ۲ میلیارد دلار را بازگرداند. ولی، بعد از آن‌که محمد بن سلمان دستور کنار زدن بن نایف از کرسی ولیعهدی و بازداشت شماری از شاهزاده‌ها را صادر کرد، شاهزاده بسمه نیز بازداشت شد. گفته می‌شود این شاهزاده تنها زنی است که به همراه دیگر شاهزاده‌ها دستگیر شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x