۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
معاون طرح و برنامه وزارت صمت :

بسته کامل تفویض اختیارات وزارتخانه به سازمان‌های استانی نهایی شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پیرو تأکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در خصوص تفویض، بسته کاملی از تفویض در بخش صنعت، معدن، تجارت خارجی و بازرگانی داخلی، توسعه مدیریت و منابع را نهایی کردیم.

به گزارش گروه اقتصاد سلامتی خبرگزاری سلامت به نقل از  شاتا، سعید زرندی در جلسه کارگروه فضای کسب ‌و کار افزود: هر اختیاری که مخالفت با قانون ندارد و یا فساد و رانت خاصی را ایجاد نمی‌کند باید به سازمان‌های استانی تفویض نماییم.

وی گفت: دفاتر تخصصی و معاونت‌های وزارتخانه باید نقش سیاست‌گذاری و نظارت را برعهده گیرند و به ماموریت اصلی خود بپردازند.

زرندی گفت: برخی از رویه‌ها و فرآیندها در سال‌های گذشته به دلیل یک اتفاق یا موضوع خاص زمانی ایجاد شده، اما همچنان پابرجا مانده است که باید اصلاح شود.

وی افزود: باید با نگاه جدید و اعتماد کامل، فرآیند تفویض به استان‌ها را دنبال کنیم و مطمئن باشیم، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت توان اجرایی خیلی از موضوعات که امروز در داخل وزارتخانه انجام می‌شود را دارند.

معاون طرح و برنامه گفت: دسترسی کامل سامانه‌های وزارتخانه به استان‌ها از دیگر مواردی است که باید برای استان‌ها ایجاد شود.

زرندی با بیان اینکه در معاونت طرح و برنامه بسیاری از امور که منوط به تأیید معاونت بود را به سازمان‌های استانی تفویض می نماییم تأکید کرد: برخی موضوعات جنبه کلان و ملی دارد و از توان تشخیص سازمان استان خارج است را مستنثی می‌کنیم که در اینصورت در توازن بخش تولید و تجارت هم خللی ایجاد نمی‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x