۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰

بستری ۱۷۰ بیمار مبتلا به کرونا ویروس با وضعیت وخیم در بیمارستان های استان فارس

مدیر روابط عمومی دانشگاه، آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰، اعلام کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سیدروح اله حسینی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس از بستری ۲۸۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را هزار و ۸۸۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU بستری و مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۱۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده است، افزود: با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۱۴ هزار و ۸۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۱ هزار و ۵۶۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۵ هزار و ۷۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۰ هزار و ۶۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۴۴۶ هزار و ۴۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با ابراز تاسف از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی شبانه روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به ۶ هزار و ۸۰۶ نفر اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین در ادامه با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون و ۷۵۵ هزار و ۱۲۴ دُز نوبت اول و یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۳۸ دُز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۸۸ هزار و ۵۱۱ دُز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به چهار میلیون و ۳۳۷ هزار و ۷۶۲ دُز رسید.

دکتر حسینی با بیان اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون علیه کرونا، ما را از ابتلا به کووید۱۹ ایمن می سازد، از مردم خواست تا با نزدیک شدن به فصل سرما و شیوع بیماری های ناشی از آن و هم چنین کمک به افزایش سلامت عمومی جامعه هر چه سریع تر برای واکسینه شدن خود و اطرافیان مان اقدام کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments