۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
فرمانده کل سپاه:

بر مرزهای کشور اشراف، اقتدار و سیطره کامل داریم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ گفت: برای عبور از دیوار بلند آرزوها و رویاهای دشمن، فرمولی جز تکیه بر توان ملی و ظرفیت‌های داخلی نداریم.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی‌با سفر به استان آذربایجان شرقی از مرزهای شمال این استان و نیز طرح‌ها و پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در تبریز و مجتمع مس سونگون بازدید بعمل آورد.

فرمانده کل سپاه در جریان سرکشی از پایگاه‌ها و پاسگاه‌های مرزی با اظهار خرسندی از وضعیت آمادگی‌های دفاعی مرزبانان و رزمندگان مستقر در مقرها و نیز زندگی فعال، آرام و با نشاط  مردم در روستاها و شهرهای مجاور مرزها گفت: در ادامه بازدیدها از مرزهای مختلف میهن اسلامی‌طی هفته‌های گذشته، امروز موفق شدیم مرزهای شمالی کشور به خصوص حد فاصل اصلاندوز و سد خداآفرین و غرب جلفا را مورد بازدید قرار دهیم، الحمدلله به فضل الهی هم سیطره اطلاعاتی کاملی برای مرزها حاکم هست و هم مرزها، مرزهای بسیار آبادی است و مردم در روستاهای چسبیده به مرز کاملاً مستقر و در حال فعالیت هستند و آنچه که انسان مشاهده می‌کند اشراف، اقتدار و سیطره امنیت ملی است که توسط نیروها و واحدهای مرزدار ما در این نقاط برقرار شده است.

وی امنیت و خدمت را از کلیدواژه‌های مهم و محوری در ماموریت‌ها و هدف گذاری‌های کلان سپاه قلمداد کرد و افزود: البته سپاه در امتداد توجه به امنیت مرزها و امنیت ملی، موضوع مردم یاری و محرومیت زدایی را نیز در این مناطق دستور کار خود قرار داده و آن را با قاطعیت و اراده محکم دنبال خواهد کرد، زیرا معتقدیم که باید مسیرهای موازی را توأم با هم برای عبور از مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی و  فضاسازی‌های روانی دشمن بپیماییم.

سرلشکر سلامی‌با تاکید بر اینکه برای عبور از دیوار بلند آرزوها و رویاهای دست نیافتنی دشمنان ملت ایران فرمولی جز تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی دنبال نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: خدای بزرک را شاکریم در استان آذربایجان‌شرقی ۳۸ پروژه بزرگ را قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به اتمام رسانده است و ۱۱ پروژه بزرگ را از جمله متروی شهر تبریز را که امروز از آن بازدید کردیم در دست اجرا دارد.

وی افزود: پروژه انتقال آب به طول ۸۱ کیلومتر از زرینه رود به شهر تبریز و تامین آب شرب مردم شریف این شهر  و همچنین سد کلقان چای که طی روزهای گذشته به بهره برداری رسیدند، از دیگر پروژه‌هایی هستند که جهادگران قرارگاه خاتم در دست اجرا دارند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به همت قرارگاه خاتم برای ساخت بیمارستان و نیز احداث بزرگ راه مراغه و هشترود، عظیم ترین و بزرگترین پروژه را ساخت و راه اندازی مجتمع معدن مس سونگون دانست و گفت: این مجموعه یکی از کارهای شگفت انگیز ملی و از نمادهای بزرگ خودباوری، خود اتکایی و استقلال کشور در این منطقه به شمار می‌رود، معدنی که ۴۰ درصد مس کل کشور را دارا و سنگ مس را که دارای شش دهم درصد خلوص می‌باشد را  در کارخانه تغلیظ به  ۳۰ درصد کنستانتره مس افزایش می‌دهد که در صورت تکمیل چرخه ذوب و فرایند پالایش خلوص مس به ۹۹/۹۹ درصد قابل افزایش خواهد بود.

سرلشکر سلامی‌این پروژه را که به روش E.P.C تکمیل شده است یک مجموعه کامل به هم پیوسته و فشرده از یک شاهکار ملی در این منطقه توصیف کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments