Thursday 27 February 2020 | پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
بازدید: 64

برگزاری یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از برگزاری یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری در 23 آذرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) محمدحسین بوچانی با اشاره به اقدامات مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اظهار داشت: از سال ۱۳۵۲ این مرکز به منظور مطالعه و پژوهش برای شهر تهران شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه قطعا نمی‌توان شهر تهران و کلانشهرها را با بخشی نگری اداره کرد، افزود: باید نهادها و دستگاه‌ها در یک جا پژوهش‌ها و مطالعات خود را یکپارچه کنند.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ادامه داد: سامانه پژوهشیار تشکیل شده تا نظام یکپارچه پژوهش و تحقیق در شهرداری را شکل دهد. همچنین به این شکل گیری از موازی کاری جلوگیری و هزینه‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند.

بوچانی در ادامه با تاکید بر اینکه معتقدم ریشه‌های کج کارکردی مدیریت شهری کشور در ساختارهای اجرایی، بی توجهی به حوزه پژوهش است، گفت: نمی‌توان با صرف هزینه کرد به فضای شکوفایی و پایداری توسعه رسید. همچنین بر این باورم که کم توجهی به نیازهای مردم باعث عدم درک روشن از مطالبات شهروندان می‌شود. امروزه شهرهای ما با وجود تلاش‌های شبانه روزی مسیری که برای توسعه پایدار طی می‌کنند با تاخیر جدی همراه هستند.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی کشور باید پروژه‌های شهری را با نگاه دقیق اجرایی کنیم، تاکید کرد: مطالعه و تحقیق می‌تواند بهترین اتفاق را برای یک پروژه رقم بزند.

بوچانی با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه‌های شهری با نظارت دقیق به بهره برداری می‌رسند، تصریح کرد: پروژه‌‌ها با توجه و رعایت محیط حقوقی و مبانی حقوقی اجرایی می‌شوند.

وی به راه اندازی شورای پژوهش و نوآوری در ۲۲ منطقه شهر تهران برای تمرکز زدایی از مطالعات اشاره کرد و گفت: حمایت از نوآوری در شهر به عنوان یک رویه مورد حمایت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران قرار گرفته است و در این مسیر مرکز نوآوری شهری شکل گرفته و ارتباط با استارت‌آپ‌ها در آن محقق شده است.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه با اشاره به قرار دادن ۸۶۹ مورد مطالعه انجام شده در مجموعه شهرداری تهران همراه با قراردادهای آنها در سامانه شفافیت تاکید کرد: با توجه به اینکه این مطالعات از محل بودجه عمومی‌انجام شده در معرض دید عمومی‌قرار گرفته تا برای همگان قابل دسترس باشد.

بوچانی همچنین به روند کاربست پروژه‌های مطالعاتی اشاره کرد و گفت: مهمترین خروجی جشنواره‌ها، مدیریت دانش است چراکه جشنواره‌ها کمک کننده مدیریت دانش هستند و حل مسائل شهری را از طریق دانش امکان پذیر می‌کنند.

وی یادآور شد: معتقدم که هیچ پروژه‌ای نباید شروع شود مگر اینکه پیوست مطالعاتی داشته باشد.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و ششمین جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی افزود: این جشنواره با بهره گیری از ایده خوبی که در ۱۱ دوره قبل شکل گرفته، دنبال می‌شود.

بوچانی ادامه داد: این جشنوراه ۲۳ آذر در محل سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد و تاکنون ۳۸۰۷ رویداد در پنج محور در قالب این جشنواره به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف از این رویداد علمی، شناسایی، تبادل و ترویج روش‌های علمی، خلاقانه و نوآورانه حل مسائل شهری، شبکه سازی و ارتباط با اندیشمندان، نخبگان شهری و جامعه دانشگاهی است، گفت: همچنین هدف از برگزاری این جشنواره تکمیل و عملیاتی نمودن اجزای زنجیره علم و نوآوری شهری است.

وی در پایان بیان کرد: آثار ارسالی به این جشنواره در قالب‌های کتاب، مقاله، نوآوری، پایان نامه، طرح پژوهشی در محورهایی مانند شهرسازی و معماری، خدمات شهری، مالی و اقتصاد شهری، حمل و نقل ترافیک، اجتماعی و فرهنگی، ایمنی و بحران، فنی عمرانی، میراث طبیعی تهران، مدیریت منابع انسانی و … ارسال شده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of