۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
رئیس سازمان بسیج اساتید استان زنجان خبر داد؛

برگزاری نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری در سال آینده

رئیس سازمان بسیج اساتید استان زنجان، از برگزاری نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری در سال آینده خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان ، وهب جعفریان ظهر روز دوشنبه در یازدهمین آیین بزرگداشت سالگرد شهادت مجید شهریاری در سالن همایش شهید مطهری دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه تلاش برای برگزاری نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری در حال انجام است، گفت : امیدواریم بتوانیم نخستین جشنواره را در سال آینده در این استان برگزار کنیم.

وی تصریح کرد : با توجه به اهمیتی که این شهید بزرگوار برای ایران اسلامی به ویژه استان زنجان دارد، کمیته‌ ویژه ای در دانشگاه زنجان برای برگزاری نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری تشکیل شود.

جعفریان با یادآوری اینکه نخستین همایش و جایزه ملی شهید شهریاری در بردارنده ابعاد علمی و شخصیتی شهید شهریاری خواهد بود، ادامه داد: همه ما به این موضوع واقف هستیم که اقدامات شهید شهریاری در عرصه علمی فقط به واسطه توان علمی این شهید بزرگوار محقق نشده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان زنجان با بیان اینکه شهید شهید شهریاری در سایه برخورداری از نفس زکیه، توان حل مسائل بزرگ را نیز پیدا کرده بود، گفت: باید تلاش کنیم تا بستر تزکیه نفس برای همه ما فراهم شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه راه شهید شهریاری ها در کشور ادامه دار است، گفت: پس از شهادت شهید شهریاری این نگرانی وجود داشت که ادامه مسیر چه می خواهد بشود، ولی با کادرسازی و شاگرد پروری که شهید شهریاری انجام داده بود، مسیر حرکت علمی کشور دچار وقفه نشد.

علیرضا فیروزفر افزود: با حضور شهریاری ها این ملت با عزت جلو خواهد رفت و قله های علم و پیشرفت را فتح خواهد کرد.

شایان ذکر است : شهید دکتر مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

خبرنگار : زهرا نوری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments