۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می کند:

برگزاری نخستین جشنواره رباتیک و زیباسازی شهری

سازمان زیباسازی شهر تهران نخستین جشنواره رباتیک و زیباسازی را با عنوان «Tehran TEBO» برگزار می کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری این سازمان، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت پیشبرد اهداف آموزشی در علوم نوین و همچنین استفاده از خلاقیت دانش آموزان و دانشجویان در زمینه های گوناگون علمی؛ با همکاری مرکز پژوهشگران جوان و گروه آموزشی سیگما این جشنواره برگزار می شود.

وی با اشاره به هدف از برگزاری این جشنواره، ادامه داد: هدف اصلی برگزاری این جشنواره استفاده از پنج طرح برتر دانش آموزان در سطح شهر تهران و همچنین حمایت از ایده های نوآورانه دیگر دانش آموزان توسط این سازمان است.

به گفته طالبی، اشاعه فرهنگ زیبا شناسی و ارتقای کیفیت محیط زیست شهری در راستای هویت ایرانی-اسلامی، بازسازی چشم اندازهای عمومی، نقاط عطف بصری و نشانه های شهری، ایجاد تناسب، امنیت و آرامش روانی، هماهنگی بین عناصر مختلف شهری و درنهایت ارج نهادن به زندگی و ارزشهای تمدن اسلامی ایرانی از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه شورای سیاستگزاری جشنواره به ۱۰ نفر منتخب این مسابقات جوایز نقدی اهدا می شود، ادامه داد: تعدادی از نفرات منتخب این جشنواره، امکان حضور در دوره های تخصصی مسابقات جهانی رباتیک سال آینده را دارند و از بین آن ها، افرادی برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ رباتیک، انتخاب می شوند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی مهلت ثبت نام در این جشنواره را از ۱۳ آبان تا ۱۶ آذر اعلام کرد و گفت: افراد علاقه‌مند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به نشانی اینترنتی tehrantebo.ir مراجعه کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments