۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳

برگزاری مراسم تکریم و معارفه معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

مراسم تکریم و معارفه معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش گروه سلامتخبرگزاری سلامت (طبنا)
در جلسه ‌ای که با حضور دکتر سیدمحمد پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی برگزار شد، دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارتخانه معرفی شده و از خدمات شایسته دکتر فرید نجفی، معاون سابق تقدیر به عمل آمد.

دکتر پورحسینی در این نشست گفت: از اقدامات متعهدانه و دلسوزانه دکتر نجفی در زمان تصدی پست معاونت قدردانی می‌کنیم و برای دکتر پناهی که از جمله اساتید برجسته و شناخته شده ‌ای است که به حوزه تحقیقات کاربردی نگاه ویژه‌ای دارند، آرزوی توفیق داریم.

وی بیان کرد: امروز که صحبت از تحقیقات و فناوری می‌کنیم زیرساخت‌ های بسیار خوبی در طی سال ‌ها با زحمات اساتید ایجاد شده است. اکنون با توجه به تحریم ‌ها وقت آن است که تحقیقات را به محصول برسانیم.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر اینکه رتبه تحقیقات سلامت جایگاه مطلوبی دارد، اما همچنان جای رشد و پیشرفت وجود دارد، بیان کرد: انتظار رشد ناگهانی نداریم، اما وجود نیروهای دانشمند و جوانان مستعد بسیار کمک کننده است. شرکت ‌های دانش‌ بنیان که جز اصلی بخش دوم تحقیقات یعنی فناوری را شامل می ‌شود، می‌ تواند موتور قدرتمندی باشد تا به آن جایگاه مورد انتظار دست پیدا کنیم.

باید مراکز تحقیقاتی و معاونت ‌های تحقیقاتی را به سمت محصول محور شدن سوق دهیم

در ادامه دکتر پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز با تاکید بر اینکه باید مراکز تحقیقاتی و معاونت ‌های تحقیقاتی را به سمت محصول محور شدن سوق دهیم، افزود: به عنوان اجزای معاونت تحقیقات باید مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کل کشور را به سمتی سوق دهیم که نتایج آن برای جامعه مفید باشد. تولید دانش باید در راستای رفع نیازها باشد و همه باید در یک راستا و همگرا باشند.

وی تاکید کرد: در حوزه تحقیقات به دانشگاه‌ های علوم پزشکی مستقر در تهران متمرکز نباشیم و دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور را مورد توجه قرار دهیم.
منبع :پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments