۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
معاون پرستاری وزارت بهداشت در نخستین جلسه هماهنگی سمپوزیوم بین المللی پرستاری جامعه نگر خبرداد:

برگزاری سمپوزیوم بین المللی پرستاری جامعه نگر ۲۰۲۰ در ایران

معاون پرستاری وزارت بهداشت از برگزاری سمپوزیوم بین المللی پرستاری جامعه نگر در ایران با هدف تبادل تجربیات موفق منطقه ای و بین المللی در زمینه ارتقای پرستاری جامعه نگر، خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی، در نخستین جلسه هماهنگی سمپوزیوم بین المللی پرستاری جامعه نگر که با حضور اساتید دانشکده های پرستاری، نمایندگان هیات های ممتحنه و ارزشیابی رشته پرستاری، نظام پرستاری و انجمن علمی پرستاری برگزار شد، از برگزاری این سمپوزیوم بین المللی در ایران خبر داد و گفت: با توجه به اعلام سال ۲۰۲۰ از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان “سال پرستار و ماما”، این معاونت در صدد است تا با همکاری مجموعه وزارت متبوع و دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت، سمپوزیومی را با هدف تبادل تجربیات موفق منطقه ای و بین المللی در زمینه ارتقای پرستاری جامعه نگر برگزار کند.

وی، با توجه به احتمال طولانی شدن پاندمی کووید ۱۹، زمان برگزاری سمپوزیوم را اوایل سال ۲۰۲۱ اعلام کرد.

وی اظهار کرد: با شیوع کووید ۱۹، بیش از هر زمانی، حاکمیت سلامت اهمیت پیدا کرده است و با حاکمیت سلامت است که می توان  به اهداف ملی سلامت و پوشش همگانی سلامت دست یافت؛ بدین معنا که همه آحاد  کشور بدون داشتن دغدغه مالی در هر زمان و مکانی که به خدمات سلامت نیاز دارند به آن دسترسی داشته باشند. این خدمات طیف گسترده ای از خدمات پایه بهداشت و درمان؛ از ارتقای سلامت تا پیشگیری، درمان، توانبخشی و مراقبت-های تسکینی را در بر می¬ گیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: شیوع کووید ۱۹، ضرورت بازنگری و اصلاح ساختارهای نظام سلامت را به دنیا گوشزد کرد. لذا، هدف از برگزاری سمپوزیوم بین المللی پرستاری جامعه نگر، بازتعریف مواردی خواهد بود که باعث تبیین و ارتقای نقش پرستاران در پوشش همگانی سلامت شود که این امر گفتمان اصلی در دوران پساکرونا، خواهد بود.

در ادامه این نشست، مدیر کل دفتر ارتقای سلامت و خدمات پرستاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیز، ضمن طرح مسئله، به اصول توسعه فعالیت های مبتنی بر جامعه شامل، ارائه خدمات ارزان و مقرون به صرفه اشاره کرده و اولویت سلامت مردم، مشارکت فعال مردم در برنامه ها، هماهنگی کلیه اقدامات با سایر بخش های وزارت متبوع، اقدامات مبتنی بر شواهد و تعامل با سازمان های منطقه ای و بین المللی را از راهبردهای لازم جهت دستیابی به تحولات مناسب در پرستاری برشمرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x