۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
در دی ماه سال جاری انجام می شود؛

برگزاری دوره تخصصی جاده برای ۲۰ نجاتگر هلال احمر در بیرجند

سرپرست جمعيت هلال احمر بیرجند از برگزاری دوره تخصصی پایه جست و جو در حوادث حمل و نقل برای 20 نجاتگر هلال احمر اين شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ احمد بخشی صبح چهارشنبه در حاشیه بازدید  از روند برگزاری دوره پایه جست و جو و نجات در حوادث حمل و نقل (تخصصی جاده) گفت: این دوره از نیمه دی ماه سال جاری آغاز و به مدت دو هفته برای ۲۰ نجاتگر هلال احمر در بیرجند برگزار می شود.

 

وی افزایش توان عملیاتی امدادگران در حوادث جاده ای و ارتقای اطلاعات علمی نیروها را از جمله اهداف برگزاری این دوره دانست و گفت: شرکت کنندگان این دوره با مباحثی از جمله شرح وظایف و مسئولیت های نجاتگران، آمادگی قبل از عملیات و هماهنگی با دیگر ارگان های دخیل در عملیات آشنا می شوند.

 

بخشی ادامه داد: مبانی و پایه های جست و جو و نجات، مدیریت صحنه، جست وجو و روش‌های دسترسی به مصدوم، رهاسازی و حمل مصدوم، تریاژ و خدمات فوریت های پزشکی از دیگر محورهای این دوره است.

 

وی بیان کرد: همچنین در این دوره شرکت کنندگان مباحث آشنایی با تجهیزات آمبولانس و نحوه کاربری آن ها، آشنایی با خودروی نجات و تجهیزات آن، کاربری کارگاه‌های نجات در جاده، نحو اطفا حریق خودروها با سوخت مختلف آشنا می شوند.

سرپرست جمعیت هلال احمر بیرجند با بیان اینکه آموزش یکی از ارکان اساسی در تربیت نیروی انسانی متخصص است، گفت: دوره پایه جست و جو و نجات در حوادث حمل و نقل، آموزش هایی برای تربیت نیروهای متخصص در راستای پوشش حوادث احتمالی را ارائه می دهد.

 

بخشی اظهار کرد: به شرکت کنندگانی که در آزمون کتبی و‌ عملی دوره امتیاز لازم را کسب کنند، گواهینامه معتبر از طرف موسسه عالی علمی و کاربردی جمعیت هلال ایران و سازمان امداد و نجات کشور اعطا می شود.

وی ادامه داد: همچنین گواهی این دوره آموزشی در کسب امتیاز و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران اثرگذار و مهم خواهد بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x