۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
از ابتدای سال جاری تاکنون در کردستان :

بروز ۱۶ مورد حریق و انفجار ناشی ازنشت گاز شهری / آسیب دیدگی ۹ نفر از شهروندان

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از وقوع ۱۶حادثه حریق و انفجار براثر نشت گاز شهری از ابتدای سال جاری و آسیب دیدگی ۹ نفر از شهروندان براثر این حوادث خبرداد .

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت (طبنا) کردستان صالح زندی اظهار کرد: متاسفانه هر ساله شاهد حوادثی ناشی از نشت گاز و جان باختن شهروندان بوده که با فرارسیدن فصل سرما و عدم رعایت نکات ایمنی شاهد افزایش چنین حوادثی هستیم.
زندی بیان کرد: عدم رعایت نکات ایمنی و اقدام خود سرانه برخی شهروندان در انتقال گاز به اماکنی دیگر با لوازم غیراستاندارد از مهمترین عواملی است که باعث نشت گاز و بروز حادثه می شود.
وی از وقوع ۱۶ مورد حریق و انفجار براثر نشت گاز شهری از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و اعلام کرد: متاسفانه بر اثر این حوادث ۹ نفر از شهروندان نیز دچار آسیب دیدگی شده اند.
وی ضمن اشاره به وقوع۱۹ مورد حریق پیک نیک و سیلندر در سطح شهر در سال جاری ، به شهروندان توصیه کرد: در زمان نشت گاز ضمن حفظ خونسردی از قطع یا وصل کردن کلیدهای وسایل برقی خودداری کرده و کلید را در همان حال روشن یا خاموش باقی گذاشته چراکه ممکن است باعث انفجار شود.
زندی همچنین افزود: در چنین مواردی افراد خانواده را از محل نشت گاز دور کرده و فورا شیر اصلی گاز را ببندید و در صورتی که کنتور برق در فضای آلوده به گاز قرار نداشته باشد برق را از فیوز اصلی قطع کرده و بلافاصله در و پنجره ها را باز کنید.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج ادامه داد: با تکان دادن حوله پنبه ای مرطوب به جریان خروج هوای آلوده سرعت داده و تا حصول اطمینان کامل از خروج گاز به افراد اجازه ورود نداده و به منظور جلوگیری از آتش سوزی فورا شیر اصلی گاز را ببندید.
وی تاکید کرد: شهروندان در راستای جلوگیری از نشت گاز و وقوع حوادث از افزودن خودسرانه شیلنگ گاز و نصب سه راهی های غیراستاندارد برای استفاده همزمان از چند وسیله گازسوز خودداری نموده و منازلی که سیستم گرمایشی آنها بخاری است از خروج گاز از لوله های بخاری اطمینان حاصل کرده تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments