۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
محسنی بندپی:

برنامه سازگاری با کم آبی استان تهران تدوین می شود

استاندار تهران با اشاره به کم آبی منابع زیرزمینی از تایید کلیات طرح برنامه سازگاری با کم آبی استان تهران خبر داد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه حفاظت از منابع آب اظهار داشت: بنابر شاخص های ارزیابی، در حال حاضر منابع آب زیرزمینی استان تهران در وضعیت تنش آبی قرار دارد و از میان شهرستان ها، شهرستان ورامین کمترین میزان منابع آب های زیرزمینی را دارد.

وی ادامه داد: دی ماه سختی سپری شد و نزولات آسمانی ۱۲ درصد کاهش داشته است؛ از اینرو اصلاح الگو مصرف و اطلاع رسانی به شهروندان از کمبودهای منابع زیرزمینی باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران با اشاره به در پیش بودن دهه فجر خاطرنشان کرد:  برنامه ریزی های لازم برای حضور در پروژه های دهه فجر با رعایت پروتکل های بهداشتی و همکاری و تعاملات لازم با استانداری در این راستا انجام شود تا دهه فجر امیدبخشی را برای شهروندان به ارمغان آوریم.

محسنی بندپی در ادامه با اشاره به برنامه سازگاری با کم آبی تاکید کرد: با کلیات طرح برنامه سازگاری با کم آبی استان تهران موافقت شد و لذا تقاضا می کنم پیش بینی ها به صورت دقیق و منطقی و اجرایی باشد؛ همچنین سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای جلسه ای را در مورد ۱۰۹ میلیون مکعب که به عنوان سهم بخش کشاورزی پیش بینی شده جهت صرفه و رفع اختلاف نظرات در این موضوع برگزار کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x