۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
وزیرصمت:

برنامه ریزی برای تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد بدون سهمیه بندی

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه جهت تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در چند ماه آینده دیگر شاهد سهمیه بندی نخواهیم بود، افزود: سازو کارهای لازم جهت این امر در دست بررسی است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت ، سید رضا فاطمی امین در جلسه شورای اداری شهرستان سروستان با بیان این مطلب، افزود: با مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت و تجارت آشنایی کافی دارد و آگاهی دارم که تورم کالاهای صنعتی باعث مشکل در تامین منابع مالی می‌شود.

برای جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع برنامه داریم
وی تصریح کرد: در همین راستا و جهت تامین منابع مالی و جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع، برنامه هایی در دستور کار خواهیم داشت که احتمالا از سال آینده عملیاتی می‌شود.

اصلاح معافیت مالیاتی صادرکنندگان برای جلوگیری از خام فروشی
وزیر صنعت معدن و تجارت در پاسخ یه گلایه فعالان بخش صنعتی از نبود سازو کاری برای ایجاد ارزش افزوده در صنایع نیز گفت: معافیتی که بر مالیات صادرکنندگان وضع شده در کنار مزایایی که دارد شرایطی را فراهم کرده که صادر کننده به خام فروشی تشویق می‌شود.
فاطمی امین گفت: این امر اشتباه است و باید این فرایند در عین حمایت از صادرکنندگان اصلاح شود.
رضا فاطمی امین در جریان سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان فارس به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان سروستان حضور یافت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments