۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

برنامه‌های ستاد گردشگری برای نوروز ۹۹

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: برنامه‌های بازدید مجازی موزه‌ها در این ایام انجام خواهد شد و تاکنون 13 موزه بحث بازدید مجازی آنها آماده شده است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) مهرشاد کاظمی در نشست خبری مجازی با اشاره به برنامه‌های ستاد گردشگری تهران در ایام نوروز اظهار داشت: برنامه های این ستاد ذیل معاونت اجتماعی بر فضای مجازی متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ما ازطریق سایت دیجی تهران و اینستاگرام مربوط به ستاد گردشگری عرضه خواهد شد، گفت: برنامه‌های بازدید مجازی موزه‌ها در این ایام انجام خواهد شد و تاکنون ۱۳ موزه بحث بازدید مجازی آنها آماده شده و ظرف ۴۸ ساعت آینده بارگزاری بازدید مجازی آنها انجام خواهد شد.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران ادامه داد: ممکن است چند موزه دیگر نیز به این لیست اضافه شود.

کاظمی با اشاره به اینکه تورهای مجازی برای عموم مردم قابل استفاده خواهد بود، افزود: در این تورهای مجازی شهروندان می‌توانند وسایل داخل این موزه‌ها را مشاهده کنند. این کار با محوریت آموزش انجام خواهد شد و مسابقاتی نیز مرتبط با تورهای مجازی در ایام نوروز برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به راه‌اندازی سامانه جامع گردشگری تهران اشاره کرد و گفت: مدت‌ها به دنبال راه‌اندازی این سامانه بودیم که فاز نخست آن ظرف دو روز آینده رونمایی و برای عموم مردم قابل دسترس خواهد بود.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه در فاز نخست این سامانه ۳۵۰ خانه تاریخی تهران معرفی خواهد شد ، تصریح کرد: حدود ۷۵ مکان تاریخی تهران شرح کامل آنها در سامانه قرار خواهد گرفت.

کاظمی با اشاره به انتشار پادکست یادآور شد: این پادکست‌ها هر شب ساعت ۹ درباره تهران و اماکن تاریخی آن در ۱۰۰ ثانیه و همچنین معرفی کتاب های تهران و بخش تهران در آینه سفرنامه‌ها منتشر خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments