۰۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت ازبرقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD وخانواده آنها بر اساس تفاهم نامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، دکتر سیما سادات لاری درباره پیگیری پوشش بیمه سلامت دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD بیان کرد: برای حمایت از دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در حال ارائه خدمت هستند و برای قدردانی از زحمات آنها، با دستور وزیر بهداشت و همکاری و تعامل سازمان بیمه سلامت، در خرداد ماه ۹۹ تفاهم نامه‌ای بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD منعقد شد. در این زمینه علاوه بر اطلاع رسانی‌های انجام شده، حدود ۱۷ هزار پیامک نیز به دانشجویان مربوطه برای مراجعه ارسال شده است.

وی ادامه داد: تاکنون دو هزار و ۵۴۸ نفر از دانشجویان و هزار و ۱۲۰ نفر از افراد تحت تکفل آنها در سایت مربوطه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، هزار و ۷۹۳ دانشجو و ۷۹۹ نفر از افراد تحت تکفل آنها بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، فاقد هرگونه بیمه‌ای بوده و در نتیجه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر اولین فهرست این افراد به تعداد ۹۲۰ نفر جهت صدور دفترچه بیمه سلامت ارسال شده و با تکمیل پرونده سایر متقاضیان، اسامی آنها هم به سازمان بیمه سلامت ارسال می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: هزینه سالانه این خدمات بیمه‌ای، ۶۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان است که بر اساس تفاهم نامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت، ۵۰ درصد حق بیمه توسط وزارت بهداشت و ۵۰ درصد باقی مانده در قالب وام توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌شود. همچنین متقاضیان می‌توانند در صورت عدم تمایل به دریافت وام، مبلغ ۵۰ درصد باقی مانده را (۳۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان) به صورت نقدی پرداخت کنند.

دکتر لاری در پایان  بیان کرد: دانشجویان متقاضی پوشش بیمه سلامت می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی portal.srd.ir درخواست خود را ثبت کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments