۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی:

برف و باران این هفته میهمان ایران است

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:‌ از امروز تا روز چهارشنبه بیشتر مناطق کشور شاهد بارش باران و رعدوبرق خواهد بود و د ارتفاعات شاهد بارش برف خواهیم بود.

صادق ضیاییان در گفتگو با خبرنگار حوزه اجتماعی طبنا (خبرگزاری سلامت) از وقوع رگبار و بارندگی در مناطق غربی و مرکزی کشور خبر داد و گفت: از امروز تا روز چهارشنبه بیشتر مناطق کشور شاهد بارش باران و رعدوبرق خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه وزش بادهای شدید می‌تواند در استان‌های ایلام و خوزستان گردوخاک ایجاد کند اضافه کرد: این بادها از شمال عربستان و جنوب عراق به سمت کشور ما حرکت می‌کند که با شدت گرفتنان ایجاد پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تأکید بر اینکه احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز وجود دارد خاطرنشان کرد: در سواحل شمالی کشور تا پایان هفته شاهد بارش باران خواهیم بود و دما ۸ درجه در این مناطق کاهش خواهد یافت.

وی تأکید کرد امروز و فردا نیز در شمال هرمزگان، و کرمان شاهد بارش باران خواهیم بود و این ابرهای باران‌زا به سمت شرق کشور حرکت خواهند کرد.

ضیاییان با اشاره به اینکه در اواخر هفته ابرهای باران‌زا مرکز کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهند تصریح کرد: طی این مدت در دامنه جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: تهران نیز در این هفته نیمه ایری تا تمام ابری به همراه بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود و گاهی با کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتی گراد روبرو خواهد شد

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments