۰۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

بررسی وضعیت جسمانی افراد مسن در شیوع کرونا

در روزهایی که گرفتار ویروس کرونا شده‌ایم، باید از افراد مسن دور باشیم تا آنها را به این بیماری خطرناک مبتلا نکنیم، اما فاصله‌گیری اجتماعی از این افراد هم روی سلامت آنها اثر منفی می‌گذارد.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال‌اکسپرس، به دلیل نبود تجهیزات کافی برای آزمایش افراد و کسانی که احتمالا ناقل ویروس کرونا هستند، متخصصان بهداشت و سلامت توصیه می‌کنند، از افراد مسن خانواده دور بمانید تا آنها را که احتمالا مشکلات جسمانی دیگری دارند، به بیماری کرونا مبتلا نکنید.

اما بنا به گفته متخصصی از دانشگاه شیکاگو، فاصله‌گیری اجتماعی هم می‌تواند روی سلامت افراد مسن، اثر منفی داشته باشد. آنها بدون حمایت اعضای خانواده، دوستان یا همسایه‌ها ممکن است در معرض آسیب‌های دیگری قرار گیرند.

انزوا و تنهایی می‌تواند سلامت افراد مسن را به خطر اندازد. همچنین دور ماندن از دیگران ممکن است بیماری‌های دیگر این افراد را تشدید کند. گاهی‌اوقات این انزوا باعث می‌شود آنها دست به رفتارهای ناسالم، مانند مصرف غذا و نوشیدنی‌های شیرین و ناسالم یا سیگار، بزنند. یا حتی آنها کارهای روزمره‌شان را به‌خوبی انجام ندهند و خود را گرفتار مشکلات دیگری کنند.

بنا به توصیه این متخصص، بهتر است اعضاء خانواده و حتی دوستان و همسایگان، به طریقی، مانند تماس‌های تلفنی و نوشتن یادداشت جویای احوال افراد مسن باشند و نیازهای آنها را رفع کنند. به‌طور کل نباید افراد مسن به حال خود رها شوند. آنها به حمایت دیگران نیاز دارند.

به گزارش طبنا، این متخصص از دانشگاه شیکاگو می‌گوید، بهتر است در این شرایط سخت بیماری کرونا، تمام افراد جامعه به فکر افراد مسن باشند و به آنها کمک کنند تا این بحران را به سلامت بگذرانند.

مترجم:‌ نادیا زکالوند

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments