۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس:

بررسی منابع درآمدی بودجه در مراحل پایانی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس گفت: بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده در این کمیسیون ادامه دارد و به نظر می رسد تا شنبه یا یکشنبه این بررسی ها به پایان برسد.

رحیم زارع، نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درباره آخرین تغییرات بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: منابع درآمدی بویژه سهم نفت در صندوق توسعه ملی، سهم خود وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم تقریباً مشخص شده است.

وی با بیان اینکه بحث مالیات‌ها هم در مراحل پایانی قرار دارد، ادامه داد: منابع درآمدی مالیاتی در بخش های مختلف از جمله جاهایی که دارای معافیت بوند نیز مشخص شدند.

زارع با اشاره به اینکه سقف اوراق قرضه در بودجه سال آینده کاهش یافته است؛ توضیح داد: اوراق سال گذشته ۲۲۵ هزار میلیارد تومان بود و با اصلاحات دومی که در تلفیق انجام شد سهم اوراق ۱۲۷ میلیارد تومان تعیین گردید. ۳۵ هزار میلیارد تومان هم برای اوراق تسویه مربوط به طلب پیمانکاران از دولت، بدهی دولت به نظام بانکی و مالیاتی و دیگر نهادها مثل تامین اجتماعی و بدهی آنها به نظام بانکی و نظام بانکی به بانک مرکزی مشخص شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس گفت: بند «و» نیز در مورد متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و تأمین اجتماعی، رتبه‌بندی معلمان،  قانون حمایت از معلولان و همچنین رتبه بندی اعضای هیات علمی است که برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق رفت که مبلغ آن ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است،

وی تاکید کرد: به نظر می رسد رسیدگی به بحث های درآمدی تا روز شنبه یا یکشنبه هفته به اتمام برسد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x